آیا حضرت زهرا (س) از فقر حضرت علی(ع) گلایه داشتند

پرسش ـ چرا حضرت زهرا سلام الله علیها با داشتن مقام عصمت و شناخت از مقام بلند امام علی علیه السلام بخاطر داشتن شوهر فقیر و کنایه های زنان مدینه به پیامبر صلوات الله علیه گلایه کردند؟

پاسخ(حجت الاسلام ایمانی):

شما بزرگوار، بنا را بر این گذاشته اید که چنین داستانی واقعیّت دارد؛ آنگاه چنین سوالی را مطرح نموده اند، در حالی که اصل چنین داستانی، سند معتبر ندارد.

۱-روایتی که این داستان جعلی از آن براشت شده، ساخته ی دست ابوهره ی ملعون است که دشمنی او با اهل بیت(ع) روشن است.

بیشتر بخوانید:

ابوهریره از فاطمه سلام الله علیها نقل کرده که آن حضرت به رسول الله(ص) عرض کردند: « یا رسول الله زوجتنی من علی بن ابی طالب و هو فقیر لامال له ــــ یعنی مرا به ازدواج علی در آوردی که شخص فقیر و تهی دستی است.» (کنز العمال، ج۶، ص۲۹۱)

۲-کتاب کنزل العمال، هم که این حدیث را از ابوهریره نقل نموده، از کتب حدیثی اهل سنّت می باشد. این کتاب از نظر خود اهل سنّت هم جزء کتب درجه متوسط اهل سنّت است.

۳-امّا در مورد ابوهریره عرض شود که اهل بیت(ع) اصلاً ابوهریره را آدم حساب نمی کردند که توسّط او، حدیثی را منتقل کنند.

۴-از این گذشته، چگونه باورتان می شود که حضرت زهرا(س) که دریای حیاء و عفّت و اخلاق حسنه است، در نزد شخص نانجیبی مثل ابوهریره، از علی(ع) پیش رسول الله(ص) شکایت کند؟! اگر هم آن حضرت بخواهند مسائل شخصی زندگی خودشان را به پدرشان بگویند، پیش بیگانگان، آن هم پیش فرد نانجیبی مثل ابوهریره بیان نمی کنند. مثل روز روشن است که این داستان را همین ابوهریره از خودش ساخته است.

۵-مستحضرید که ابوهریره یکی از بزرگترین جاعلان حدیث است. ابوهریره چنان در جعل حدیث زیاده روی می کرد که حتّی عمر بن خطّاب هم او را به جرم جعل حدیث، مورد مؤاخذه قرار داد. یعنی آش را چنان شور کرده بود که حتّی صدای مادر عروس هم در آمده بود.

ادامه مطلب + منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *