آیا فکر کردن به مسائل جنسی گناه محسوب می شود؟

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیر ارجاع سوالات
نمایش پست ها

با سلام و خسته نباشید

با عرض سلام و ادب خدمت شما خواهر گرامی و همه اسک دینی های عزیز
از حسن اعتمادتون به این انجمن سپاسگذارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیر ارجاع سوالات
نمایش پست ها

من دختری هستم که وارد دهه چهارم زندگی خودم شدم و به دلایلی نتونستم ازدواج کنم. من هیچ وقت با هیچ نامحرمی وارد رابطه نشدم و سعی کردم نجابت خودم رو حفظ کنم همچنین دنبال خودارضایی نبودم. فیلمهای مبتذل هم نگاه نمی کنم.
اما در کنار همه اینها از یک مساله نتونستم متاسفانه خودم رو حفظ کنم و اون هم فکرهای جنسی هست که گاهی اوقات به ذهنم هجوم میاره. و بعد وقتی این افکار تموم میشه عذاب وجدان شدیدی وجودمو میگیره.
من با خدا عهد کردم که دست از این فکرها بردارم اما متاسفانه بعد از یه مدتی عهدم رو شکستم و دوباره اون فکرها شروع شدند

لازم است به شما آفرین بگویم بخاطر سعی و تلاشتون که توانسته اید پاکی، نجابت و حیاء خود را حفظ کنید و البته بخاطر این نعمت ،خداوند را هزاران بار بلکه بیشتر شاکر باشید.و البته بدانید هرچه بخواهید بهتر باشید شیطان و نفس اماره بیشتر شما را تحت فشار قرار می دهند و الا آنها با افراد فریب خورده کار چندانی ندارند پس هر وقت بیشتر اذیت شدی بدان مسیرت درست است.

و برای موفقیت بیشتر حتما همه انسانها و همچنین شما نیاز به کمک و راهنمایی بیشتری دارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیر ارجاع سوالات
نمایش پست ها
حالا با این توضیحاتی که دادم سوالی داشتم از خدمت کارشناس محترم :

چگونه از این فکرها رها شوم؟ ( من که تقریبا چیزهای محرکی اطرافم نیست که بخوام اونها رو کنار بزارم و نگاهم رو هم تقریباً کنترل می کنم، چی کار کنم که این فکرها دیگه سراغم نیان؟)

با تشکر

این را بدانید که فکر گناه ،گناه نیست و لازم است که مواظب باشیم دچار وسواس فکری نشویم یکی از ویژگیهای فکر و ذهن ما این است که هر موقع بخواهیم به چیزی فکر نکنیم به آن بیشتر فکر می کنیم و بیشتر به ذهن ما خطور می کند و لذا بدانید اهمیت ندادن به این افکار مهمترین راه موفقیت و دوری از آن افکار است.

در کنار اهمیت ندادن عمل و رعایت راهکارهای زیر بسیار موثر است:

 1. یکی از علل وسواس محور قرار دادن فکر خود در تصمیمات و رفتارهای زندگی می باشدو عدم توجه به توصیه های درمانگر و اطرافیان است که این اشتباه می باشد و فرد وسواس باید بداند که نباید فکر خود را محور قرار دهد و یقین او اعتبار ندارد و باید طبق یقین افراد دیگر عمل نماید. در واقع لازم است بدانید اینگونه افکار برای همه ممکن است رخ دهند ولی تنها تعداد کمی از افراد به آنها اهمیت می دهند و لذا دچار مشکل می شوند اگر مثل سایرین به آنها اهمیت ندهیم بسیار بسیار بسیار کمتر به سراغ ما می آیند.و لذا اذیت هم نمی شویم.
 2. ریشه وسواس اضطراب می باشد و از اختلالات اضطرابی به حساب می آیند پس نیاز است که در آرامش باشید و از راهکارهای مقابله با اضطراب استفاده نمایید. شما نگرانی این را دارید که نکند این افکار شما را از خداوند و بهشت و اهل بیت (علیهم السلام)او دور نماید و حال آنکه اینگونه نیست و شیطان خوداین افکار و حتی اینکه آن افکار شما را از بهشت و…دور می کند را به ذهن شما می آورد و بهمین خاطر دچار استرس شده و افکار شما بیشتر می شود.
 3. شناخت و آگاهی مناسب از احکام شرع مقدس سبب موفقیت شما برای دوری از افکار نامناسب می شود لذا آگاهی خود را بالا ببرید(خواهر بزرگوار بدانید که فکر گناه ،گناه نمی باشد)
 4. از روش های مقابله با وسواس ،عدم پاسخ دهی می باشد لذا نباید به فکر و یقین خود اعتنا نباید و خود را با کار دیگری مشغول نمایید.
 5. با خود تلقین نمایید که وسواس از شیطان است و نباید به آن اهمیت دهید.
 6. توجه به معنویت را همیشه در نظر داشته باشید (نماز اول وقت ،ادکار صلوات ، لااله الاالله ،لاحول و لاقوه الا بالله سوره های های ناس و فلق،آیه الکرسی،دعا و توسل به اهل بیت،توکل و یاری خواستن از خداوند)
 7. آنچه سبب آزار و اذیت شما می شود افکار شما میباشد لذا پس از اعتنا نکردن حتما از مهارتهای کنترل فکر و خیال استفاده نمایید تا اضطراب شما بیشتر نشده و افکار وسواسی شما را اذیت نکند.
 8. توجه داشته باشید که به تدریج این حالت وسواسی برای شما ایجاد شده است و به تدریج این عادت را هم می توانید ترک نمایید.
 9. میزان پیشرفت خود را یادداشت نمایید.
 10. به مضرات و مشکلاتی که رفتارها و افکار وسواسی برای شما ایجاد می کند توجه نمایید.
 11. ورزش را حتما داشته باشید و سعی نمایید که حتما همراه با عرق کردن باشد
 12. شادابی و نشاط خود را بیشتر نمایید و از سرزنش کردن خود خودداری نمایید
 13. از معاشرت با افراد وسواسی اجتناب نمایید.
 14. تمرکز فکر خود را بالا ببرید.
 15. از ریلکس های چون ریلکس دکمه فشار برای آرامش خود و تقویت مدیریت فکر و ذهن(stop & start) استفاده نمایید.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی


ادامه مطلب + منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *