امیدوارم سر بر زانوی امام حسین جان دهم / وصیت نامه شهید حمید پسندیده

ای عزیز زهرا ای سید و آقای شهیدان ما هم این انتظار را داریم که اگر این سعادت نصیب ما شد و خداوند نعمت شهادت را نصیب ما کرد زمانیکه می خواهد جان از بدن ما خارج شود این چشم ناقابل ما هم به جمال نورانی و دل آرای تو روشن شود.

امیدوارم سر بر زانوی امام حسین جان دهم / وصیت نامه شهید حمید پسندیده


نوید شاهد فارس:
شهید حمید پسندیده
در دوم آبان ماه ۱۳۲۴ در شیراز دیده به جهان گشود. از کودکی تحت تربیت
اسلامی قرار گرفت و پس از طی این دوران، تحصیلات خود را در دبستان مکتبی
قصرالدشت آغاز نمود . پس از به پایان رساندن دوران سربازی اقدام به ازدواج و تشکیل خانواده نمود که ثمره این ازدواج سه فرزند می باشد . با آغاز جنگ تحمیلی بنا به وظیفه ای که بر دوش خود احساس می نمود چندین بار عازم جبهه های نبرد گردید و
سرانجام پس از عملیات والفجر ۸ در ۱۸ اسفند ۱۳۶۴
به شهادت رسید . پیکر پاک
و مطهر این شهید گرانقدر در ۲۹ اسفند همان سال بر روی دوش امت حزب الله تا
بهشت فاطمه قصرالدشت تشییع و در آنجا به خاک سپرده شد.

(متن وصیت نامه)

 یا حسین یا حسین یا حسین یا حسین لبیک لبیک لبیک
من خجالت می کشم از اینکه در روز قیامت با بدنی سالم از قبر بیرون بیایم ولی آقا و مولایم حسین ابن علی علیه السلام
با بدنی خونین در حالی که سرش از تن جدا شده و با بدن بدون سر وارد صحرای قیامت می شد آیا در آن حالت چطور من می توانم ادعا کنم که من یک غلام و او یک آقا است و در حالی که اگر کسی ادعای غلامی و نوکری اربابی را می کند باید آثاری از غلام بودن در او ظاهر باشد.

 اکنون که زمان آن رسیده تا اینکه امتحان خداوند دامان همه ما را بگیرد تا خوب از بد و راستگو از دروغگو تشخیص داده شود و آن ادعایی که در تمام عمر می کردم و همیشه می گفتم که ای امام حسین ای کاش در کربلا می بودم تا  جان خودمان را فدا می کردیم ثابت شود که تا چه اندازه به حرف خود صادق بوده و هستیم .

پس ای پدران و ای مادران و ای برادارن و ای خواهران مسلمان بدانید که در یک موقعیت بسیار حساس قرار گرفته ایم که اگر احساس مسئولیت کنیم و به وظائف الهی و دینی خود عمل نماییم بهشت ابدی از آن ماست و برای همیشه در کنار حضرت محمد (ص) و ۱۲ جانشینان آن بزرگوار خواهیم بود و اگر خدایی ناکرده غفلت کنیم با قهر الهی روبرو شده و خواری و ذلت و آن دوزخی که خداوند برای مشرکان و منافقان قرار داده از آن ما خواهد شد .

ولی امیدواریم که چنین روزی برای ما پیش نیاید که ما با دشمنان خداوند همنشین گردیم و دست به دعا به درگاه ایزد متعال بلند می کنیم و از او می خواهیم که از سر گناه و تقصیرات ما بگذرد و ما را در راه خودش و فرمانبرداری از تعالیم فیض بخشش یاری کند ان شاءالله . و این حقیر سراپا تقصیر تا اندازه ای در توان دارم و تا آنجایی که و فهم می رسد چند نکته ای را تذکر می دهم امید است که گفته های بنده اثری داشته باشد و بتواند راه گشای بنده ای از بنده های خدا باش و از این جهت باب نجاتی برای خودم باشد و آن رهنمودهای حقیر این است که متذکر خواهم شد .

ای عزیزان بدانید که این دنیا فانی است و به هیچکس وفا نمی کند و به قول حضرت علی علیه السلام  شما را از کودکی به جوانی و از جوانی به پیری و از پیری به تخته تابوت می کشند و آن زمانی که شما را در قبر می گذارند دیگر فریاد رسی  نخواهید داشت.

 ای برادران و ای خواهران مسلمان زرق و برق این دنیا شما را فریب ندهد و با وعده های دروغین شما را نفریبد و سر انجام چشم باز کنید و ببینید که عمر به پایان رسیده در حالی که کوله باری از غم و اندوه با خود به گور برده باشد که دیگر پشیمانی سودی نخواهد داشت .پس بیایید از اعمال گذشته خودمان نادم و پشیمان بشویم و تا وقت نگذشته و دست اجل گریبان ما را نگرفته و جان ما را از حلقوممان بیرون نکشیده که آن وقت دیگر دیر شده و چاره ای هم نخواهیم داشت دست نیاز به درگاه خداوند بی نیاز بلند کنیم و با عجز و شرمندگی از او می خواهیم که با آن عطوفت و مهربانی که نسبت به بنده هایش دارد و هر کس به سوی او روی آورد نا امید بر نخواهد گشت. از او بخواهیم که ما را بیامرزد.

 ای برادران و خواهران مسلمان قرن ها گذشت پیامبران و امامان آمدند و مردم را به سوی خدای یکتا دعوت کردند ولی با آن همه خون دل که خوردند باز هم نتوانستند که هوای نفس او را بیچاره کرده هدایت کنند و از گمراهی و بدبختی به سوی خیر و سعادت بکشانند در صورتی که همین انسانها پیامبران و امامان را یا آواره دیار ها و یا شهید نمودند .

حسین ابن علی علیه السلام  تقوی و پرهیزگاری در زمانی که دید اسلام در خطر است و به اسم اسلام خیانتها و ظلم ها می  شود و یزید ان معاویه این حرامزاده ملعون اسلام را از راه خودش منحرف می کند و به اسم اسلام حلالها را ظلمها می شود و یزید ابن معاویه ابن حرامزاده ملعون اسلام را از راه خودش منحرف می کند و به اسم اسلام حرام ها را حلال و حلال ها را حرام جلوه می دهد. شراب می نوشد قمار می کند و هزار جنایت انجام میدهد و خودش را هم خلیفه مسلمین می نامد

این فرزند گرامی پیغمبر دید که دیگر جای نشستن و سکوت کردن نیست و باید بر علیه طاغوتیان قیام کرد اگر چه به قیمت جان خودش و اسیری اهل بیتش تمام می شود و اسلام را که چه بزرگواریش حضرت محمد (ص) چقدر زحمت کشید و رنج برد سنگ به پیشانیش زدند دندانش را شکستند باز هم استقامت کرد تا اینکه توانست خدا شناسی را به مردم بفهماند از همه چیزها برایش عزیزتر است لذا با همین انگیزه قیام کرد و فرمود که اگر دین محمد (ص) نمی ماند مگر به ریختن خون من، پس ای شمشیر ها مرا دریابید آخر هم تا پایان ایستاد و از همه چیز خود گذشت و در آخر که یک تنه در میدان ایستاده بود و صدا میزد هل من ناصر ینصرنی آیا کسی بود که کند یاری حسین ؟ کسی غیر از طفل شش ماهه اش به او پاسخ نداد و سرانجام آن طفل بی گناهی که از سوز عطش زبان در دهانش مثل چوب خشک شده بود به درجه شهادت رسیدند

ولی این ندای امام حسین علیه السلام  سالها در آسمان طنین انداخته بود تا امروز که یکی از اولادهای پاکش به نام حضرت آیت الله العظمی امام خمینی پرچم به خون طپیده جدش را به دوش گرفت و یا آن درس شجاعتی که از جدش حسین آموخته بود زیر بار حکومت ظالمانه و طاغوتهای این زمان نرفت و اسلام عزیز را که می رفت تا اینکه از ذهنها فراموش شود دوباره در دلها زنده گرداند و صحنه کربلا دوباره تکرار شود و این مستضعفان و این قلب تپنده امت مسلمان این حسین زمان این پرچمدار توحید خمینی عزیز جمله ای هل من ناصر ینصرنی خودش را برای یاری کردن اسلام بلند کرده و کمک می طلبید دیگر برای امت مسلمان حجت تمام شده و جای هیچ گونه عذر و بهانه ای نمانده است .

امروز باید مثل سرور شهیدان حسین علیه السلام  کمر همت ببندیم و از تمام مادیات بگذریم و مردانه وارد میدان شویم و در دو جبهه یکی جبهه داخل بر علیه منافقین و دیگر در جبهه خارج علیه کفار بجنگیم و از خون امام حسین علیه السلام  که در حدود ۱۴ قرن پیش به زمین ریخت دفاع کنیم و دل حضرت زهرا را خوشحال نماییم . ای حسین تو شاهد باش و در روز قیامت پیش جدت پیغمبر (ص) ما را شفاعت کن که ما فقط برای دین اسلام وارد جنگ با کفار و منافقین شدیم و خون خودمان را فدای راه خدا نمودیم

 ای حسین تو شاهد باش که همیشه در دلمان مهر و محبت شما خاندادن رسول الله بوده و در روز قیامت نگذار که ما از صف شما دور بمانیم . ای حسین تمام شهدایی که در روز عاشورا از صدر زین به زمین افتادند در آن دم جان دادن نگاه و می دیدند که سر آنها به روی زانوی نازنین شما است ای حسین عزیز ای عزیز زهرا ای سید و آقای شهیدان ما هم این انتظار را داریم که اگر این سعادت نصیب ما شد و خداوند نعمت شهادت را نصیب ما کرد زمانیکه می خواهد جان از بدن ما خارج شود این چشم ناقابل ما هم به جمال نورانی و دل آرای تو روشن شود در آن زمان که بمیرم در آرزوی تو باشم …

بدان امید دهم جان که خاک کوی تو باشم …در آن سرای قیامت که سر ز خاک بر آیم …به آرزوی تو خیزم به جستجوی تو باشم .
چه خوش است به خون غلطیدن و روی نازنین حسین را دیدن چه خوش است به خون غلطیدن و امام زمان را مشاهده نمودن چه خوش است به خون غلطیدن و پیغمبر و فرزندانش را نظاره کردن  چه خوش است به خون غلطیدن و حوریان بهشتی را ملاقات کردن و بهتر از همه چه خوش است به خون غلطیدن و به وجه الله نظر نمودن و چه خوش است که به خون غلطیدن و خداوند گناهان ما را آمرزیدن

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار

 ۸/۱۱/۶۲
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
حمید پسندیده


انتهای متن/
منبع: پرونده فرهنگی، مرکز اسناد ایثارگران فارس

ادامه مطلب + منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *