انجمن مطالعاتی جنبش های نوین دینی فعالیتش را آغاز کرد

انجمن مطالعاتی جنبش های نوین دینی دانشگاه ادیان و مذاهب به همت جمعی از دانشجویان فعالیت خود را آغاز کرد.
به گفته روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب به نقل از معاونت فرهنگی، انجمن مطالعاتی جنبش های نوین دینی دانشگاه ادیان و مذاهب به همت جمعی از دانشجویان فعالیت خود را آغاز کرد.
جنبش های نوین دینی سال هاست به یکی از موضوعات پرچالش اجتماعی، دینی و حتی سیاسی تبدیل شده و به تدریج جای خود را درون بررسی های علمی بازکرده هست. دانشمندان هر یک از منظر حوزه مطالعاتی خویش به این نگریسته اند ولی نقطه اصلی و مشترک تمامیٔ این بررسی ها «شناخت» موضوع و بازنمایی دقیقی از این جنبش ها و ابعاد این ها بوده هست؛ هدفی که ضرورت و اهمیت این همچنان و بیش ازپیش احساس می شود . انجمن مطالعاتی جنبش های نوین دینی که به همت جمعی از دانشجویان دانشگاه ادیان و مذاهب شکل گرفته هست، با همین هدف فعالیت خود را آغاز کرده هست. این دانشجویان امیدوارند بتوانند برای تعمیق رویکردها نسبت به جنبش های نوین دینی و کمک به رویارویی هوشمندانه به این مسئله گام هایی بردارند .
این تشکل دانشجویی، که درون سال تحصیلی گذشته با برگزاری نشست منبع شناسی جنبش های نوین دینی حضور خود را درون عرصه مطالعات ادیان و عرفان آغاز کرد، نرم افزار هایی مانند انتقال خبری، اطلاعات و دانش روزآمد، حمایت از پژوهشگران و تسهیل دسترسی به منابع اصیل، برگزاری نشست های تخصصی و ایجاد زمینه تعامل با سایر مراکز علمی طراحی کرده هست که به تدریج درون معرض نظر علاقه مندان قرار خواهند گرفت.

ادامه مطلب + منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *