اندیشکده راهبردی «مدیریت هوشمند بحران» افتتاح شد

اندیشکده راهبردی «مدیریت هوشمند بحران» افتتاح شد

به گفته خبرنگارمهر، درون گردهمایی بزرگ اساتید بسیجی دانشگاه های تهران که عصر دوشنبه ۲۱ اسفندماه درون دانشگاه تهران برگزار شد، اندیشکده راهبردی «مدیریت هوشمند بحران» افتتاح شد.
این اندیشکده درون قالب اندیشکده های راهبردی ملّی و موضوع محور درون سازمان بسیج اساتید کشور، طرح ریزی و راه اندازی شده هست.
قیصری، دبیر ستاد اندیشکده های راهبردی سازمان بسیج اساتید کشور، ضمن اشاره به ضرورت تشکیل اندیشکده مدیریت هوشمند بحران اعلام کرد: درون راستای نگاه حل المسائلی درون سازمان بسیج اساتید کشور، ناظر به رفع مشکلات و معضلات عمده و اصلی کشور و جامعه، و یاری رساندن به مسئوولان اجرایی درون حل و رفع این مسائل، اندیشکده مدیریت هوشمند بحران طراحی شده هست.
وی با تشریح اهداف و نرم افزار های این اندیشکده افزود: وضعیت کنونی مدیریت بحران درون کشور از یک سو و پیشرفت علم و فناورانه های نوین درون حوزه مواجهه با بحران ها و حوادث طبیعی و غیرطبیعی از سوی دیگر، این ضرورت را ایجاد کرد تا اندیشکده ای به صورت مستقل و درون سطح ملّی به موضوع هوشمندسازی امر مدیریت بحران اختصاص یابد. از جمله اهداف و نرم افزار های اصلی این اندیشکده عبارتست از:
۱- رصد تحولات علم و فناوری درون زمینه مدیریت هوشمند بحران درون سطوح ملی، منطقه ای و بین المللی
۲- تهیه و تدوین راهبردهای متناسب برای حل معضلات و مسائل مربوط به آمایش سرزمین و طرحهای توسعه درون زمینه مدیریت هوشمند بحران
۳- تولید و بومی سازی علم و فناوری درون زمینه مدیریت هوشمند بحران
۴- همکاری و بهره گیری از ظرفیت های علمی و تخصصی مجامع دولتی و غیردولتی علمی، صنفی، اجرایی و سازمان های مردم نهاد مدیریت بحران درون سطوح ملی و بین المللی
۵- آینده پژوهی، اطلاع رسانی و …

خبری پیشنهادی:

اندیشکده راهبردی «مدیریت هوشمند بحران» افتتاح شد

ادامه مطلب + منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *