اولین همایش «دین و سلامت» درون قم برگزار شد

اولین همایش «دین و سلامت» درون قم برگزار شد

قم – اولین نشست مجمع عالی طلاب پزشک و کارشناسان حوزه سلامت با عنوان «دین و سلامت» با حضور تعدادی از اساتید حوزه و پیام یکی از مراجع تقلید درون قم برگزار شد.

به گفته خبرنگار مهر ، اولین همایش مجمع عالی طلاب پزشک و کارشناسان سلامت و دین غروب پنج شنبه با پیام تصویری آیت الله العظمی علوی گرگانی درون ساختمان انجمن های علمی حوزه برگزار شد.
این استاد سطوح عالی حوزه درون پیام خود با اشاره به آیات و روایات، دین و سلامتی را برادر همدیگر خواند و تأکید کرد: دین برای تأمین سلامتی دنیا و آخرت انسان آمده هست.
معاون پژوهشی مرکز تحقیقات طب اسلامی امام صادق(ع) نیز درون این جلسه اظهار داشت: بسیاری از مسائل مرتبط با پزشکی مانند فلسفه و فقه پزشکی و سلامت باید درون حوزه علمیه تحقیق و تدوین شود.
غلامرضا نورمحمدی اضافه کرد: حوزه علمیه کمتر به این مقولات پرداخته و درون زمینه فقه پزشکی عقب ماندگی و خلأهای زیادی داریم.
وی افزود: هدف ما از ایجاد مجمع عالی طلاب پزشک و کارشناسان سلامت و دین این هست که به مهندسی هوشمند مباحث علمی میان رشته ای درون این زمینه بپردازیم.
معاون پژوهشی مرکز تحقیقات طب اسلامی امام صادق(ع) اضافه کرد: حوزویان باید مباحث سلامت درون دین را به صورت نظام مند و درون قالب یک مکتب ارائه کنند.
وی با اشاره به اینکه نگاه ما تاکنون به دین درون مباحث علمی، رویکرد منبعی بوده هست، افزود: باید نگاه به دین درون علم، رویکرد مبنایی درون مسائل فردی و اجتماعی، بگیرد.
نورمحمدی با بیان اینکه اگر به مباحث سلامت و دین دقت لازم را نداشته باشیم طی چهار دهه آینده با مشکلات چالشی و جدی مواجه خواهیم شد، اضافه کرد: داشتن نیت، انگیزه و اجرای خوب رمز پیشرفت درون عرصه های ذکر شده هست چون گاهی نیت و انگیزه خوب بوده ولی اجرای خوب مانع موفقیت بوده هست.
حدود ۲۵۰ آیه از قرآن کریم مرتبط با سلامت هست
همچنین یکی از پژوهشگر قرآن و علوم …

خبری پیشنهادی:

اولین همایش «دین و سلامت» درون قم برگزار شد

ادامه مطلب + منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *