بازتاب/جواهرانه تازه ترین اثرموسسه خیبر پیرامون حجاب

“حریم ریحانه” که اولین و تنها دایره المعارف پوشش و عفاف در کشور است، ویرایش سوم خود را با عنوان “جواهرانه”  ۲۱ تیرماه همزمان با روز ملی عفاف و حجاب روانه بازار خواهد کرد. ” جواهرانه”  بشکل یک مجموعه نمایشگاهی ارائه شده است و پشتوانه تجربه برگزاری بیش از ۲۵۰۰ نمایشگاه و فروش بیش از ۱۷۰ هزار نسخه از مجموعه کتاب و کتابچه حریم ریحانه ۱ و ۲ را با خود به همراه دارد. این اثر حاصل ۴ سال پژوهش و تحقیق است که به کوشش تیم پژوهشی مؤسسه فرهنگی هنری کاربردی خیبر، گرد آوری شده و از سوی اساتید و صاحبنظران حوزه عفاف و حجاب مورد بازبینی قرارگرفته است.
این مجموعه نمایشگاهی که بصورت تخصصی و با نگاهی جامع و از منظر جایگاه و کرامت زن به موضوع عفاف و حجاب پرداخته و به شکلی کاملا خلاقانه، به روز و علمی ارائه شده است از سه بخش کلی شامل سیر تحول و تطور تاریخی پوشش و عفاف در جهان و ایران”، “حجاب و عفاف در ادیان”،“پوشش و عفاف در علوم و اندیشه ها تشکیل شده است.
تاریخ پوشش و عفاف، تاریخ برهنگی،پوشش وعفاف درایران از آغاز تا امروز، حیازدایی استراتژیک، نتایج هرج و مرج جنسی، حجاب و عفاف در ادیان زرتشت، یهود، مسیح و اسلام، بررسی و پاسخ به سوالات و شبهات ، موضوع جدید بازگشت به عفاف در جهان ، جنگ جهانی علیه حجاب، مدیریت علمی یک غریزه ، پوشش و عفاف در اندیشه مشاهیر و دراشعارعناوینی هستند که در این مجموعه به آن پرداخته شده است.
گفتنی است برخی از مطالب این مجموعه، برای اولین بار در کشور است که توسط موسسه خیبر مورد پژوهش قرارگرفته و بصورت کاربردی ارائه شده است. مطالبی چون بررسی تاریخ برهنگی و تاریخ پوشیدگی، روند ضابطه مند شدن پوشش اجتماعی( اجبار حجاب) در جمهوری اسلامی ایران، مقایسه جایگاه و کرامت زنان در دوران پهلوی دوم و پس از انقلاب اسلامی، بررسی عفاف و حجاب از نظر علوم روانشناسی، فیزیولوژی و جامعه شناسی، بررسی مقایسه ای نتایج بی و بند و باری جنسی در غرب، کشورهای نیمه آزاد( ترکیه، مالزی و…) و ایران ، ارائه مبحث جنگ جهانی بر سر قدرتی به نام حجاب، ارائه کاربردی و مستند چگونگی حیازدایی استراتژیک صهیونیسم جهانی و… ، از جمله موضوعات قابل توجهی است که مستند و با نگاهی خلاقانه پژوهش و ارائه شده است.
مختصر و کم حجم بودن مطالب نسبت به نسخه های قبلی مجموعه حریم ریحانه، از زاویه دید مخاطب به موضوع نگاه کردن، دسته بندی دقیق، کاربردی و قابل فهم، ارائه محتوا براساس نیاز روز جامعه و با توجه به شبهات و چالش های موجود، استفاده از قالب اینفوگرافی در طراحی و ارائه مطالب در پوستر به جهت انتقال بهترو کاربردی مطلب، استنادات قوی و استفاده از منابع اصلی و البته جذاب برای مخاطب امروزی، پژوهش های کاملا بدیع و غالبا از منابع خارجی و روزآمد و … از جمله ویژگی های کم نظیر و متمایز این اثرارزشمند محسوب می شود .
در اولین پوستر این مجموعه که به معرفی کار می پردازد آمده است:
“مجموعه پیش رو روایتی است از حیا که قدمتی به اندازه تاریخ دارد…
و داستان هجمه به فطرت انسان ها که اولین قربانی اش “زن” ، مخلوق زیبای خداست.
سخن از رسمی است که خداوند به زن آموخت، برای دیده شدن زیبایی اندیشه و هنر و عاطفه اش، برای آنکه همواره محبوب بماند و معشوق!
رسمی دیرینه که نامش را می توان “جواهرانه ” گذاشت. “

اگر به دنبال مجموعه ای علمی و جذاب برای تبلیغ حجاب هستید پیشنهاد می کنیم فرصت را از دست ندهید و با استفاده از تخفیف ویژه ۲۱ تیرماه روز ملی عفاف و حجاب از یکی از روش های زیر اقدام به تهیه “جواهرانه”  نموده و شاهد تاثیرات کم نظیر آن باشید.

 خرید اینترنتی

تلفن سفارش  ۰۲۶۳۲۷۷۷۰۶۶

کانال تلگرامی جواهرانه

ارائه نظرات و پیشنهادات : سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۲۱۰۴

متن خبر را می‌توانید درسایت  خبری و خبرگزاری رجانیوز و تسنیم و دانا والف و باحجاب مشاهده نمایید.

ادامه مطلب + منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *