برنامه‌های اعتکاف سال ۱۳۹۷ اعلام شد

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در نشست خبری ظهر امروز خود برنامه‌های اعتکاف سال آتی را اعلام کرد.

عقیق:نشست خبری اعتکاف ۱۴۳۹ هجری با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسین روحانی نژاد معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی و اصحاب رسانه صبح امروز دوشنبه ۲۱ اسفند ماه در سالن اجتماعات ساختمان نواب سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.
در این نشست حجت الاسلام روحانی نژاد با اشاره به اینکه اعتکاف یکی از سنت های اسلام است، بیان داشت: پیامبر و ایمه معصومین تاکیدات زیادی به اعتکاف داشتند و سابقه آن به ادیان ما قبل اسلام هم بر می گردد.
وی افزود: ماهیت انقلاب اسلامی به اعتکاف توجه شده است و یکی از رویش های انقلاب محسوب می شود.
معاون فرهنگی سازمان تبلیغان اسلامی اظهار داشت: از ۲ دهه قبل که در آغاز  تعداد چند هزار نفر بود در سال ۹۶ به ۷۷۰ هزار و ۹۱۷ نفر رسید که نسبت به سال ۹۵، ۲۱ هزار نفر افزایش داشتیم.

روحانی‌نژاد افزود: با توجه به اجازه مراجع در سال ۹۶، ۶ هزار و ۱۳۳ مسجد اعتکاف برگزار شد. بیش از ۷۰ جوانان جمعیت اعتکاف را تشکیل می دهتد.

وی افزود: در سال ۹۶ با توجه به اینکه ۶۰ درصد جمعیت را بانوان شامل می شوند ۸ درصد حضور راکاهش شاهد بودیم اما حضور آقایان ۲۶ درصد افزایش داشته است.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: ۲۱۳ هزار و ۴۸۸ نفر از معتکفین سال ۹۶ روستایی و ۵۵۷ هزار و ۴۲۹ شهری بودند و حضور دانشجویان از طلاب در سراسر کشور بیشتر بوده است.

وی افزود: ۱۹۳ هزار و ۳۲۸ نفر سال اولی، ۱۹۲ هزار و ۱۹۲ نفر  سال دومی و ۲۳۲ هزار و ۶۴۲ نفر بیشتر از بار سوم در مراسم اعتکاف شرکت کردند .

روحانی‌نژاد گفت: هزینه های اعتکاف از سوی مردم و معتکفین تامین می شود و هیچ گونه کمک دولتی نشده است اما از خیران درخواست داریم از طریق نذورات و وقف و اطعام بخشی از هزینه های معتکفین را کاهش بدهند.
بحث های امنیتی، اورژانس و بهداشت و فرهنگی لحاظ خواهد شد.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در نهایت گفت: از شهدای مدافعان حرم در سالروز وفات عقیله بنی‌هاشم تجلیل خواهد شد و همچنین به مسئولین اعتکاف اعلام کردیم از تراکم برنامه‌ها در حین انجام مراسم خودداری شود تا خلوت معتکفین بر هم نخورد.

منبع:فارس

ادامه مطلب + منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *