حکومت اسلامی

عنوان مجله : حکومت اسلامی

دوره انتشار : فصلنامه

هیئت تحریریه : دکتر احمد احمدی، دکتر احمد بهشتی، دکتر حسن روحانی، آیت الله غلامرضا فیاضی، آیت الله صادق آملی لاریجانی، آیت الله تقی مصباح یزدی، آیت الله محمد مومن، آیت الله محمد یزدی

کد ISSN :

آدرس : ایران، قم، خیابان صفائیه، کوچه ۲۲ (آمار)، تقاطع اول، ساختمان دبیرخانه مجلس خبرگان

صندوق پستی : قم، ۳۳۱۷

تلفن : ۳۷۷۴۱۳۲۵ (۰۲۵)

دورنگار : ۳۷۷۴۱۳۲۵ (۰۲۵)

امور مشترکان : آقای بیگی

پست الکترونیک : hokoomateslami@majleskhobregan.com

آدرس اینترنتی : mag.rcipt.ir

امتیاز : علمی – پژوهشی

بها :

در پی تأسیس مرکز تحقیقات علمى در دبیرخانه مجلس خبرگان رهبرى در سال ۱۳۷۲ و به‌دنبال آن تأسیس «پژوهشگاه اندیشه سیاسی اسلام» دعوت از صاحب‏ نظران حوزه و دانشگاه براى تحقیق و پژوهش در زمینه اندیشه و فقه سیاسى اسلام و انجام پژوهش‏ هایى در این زمینه، لزوم انتشار یک مجله علمى ـ پژوهشى در دستور کار قرار گرفت. از این‌رو، در دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامى در سال ۱۳۷۵ و تأکید معظم له بر پیگیرى، تحقیق و پژوهش در این عرصه، اولین شماره این فصلنامه در پاییز سال ۱۳۷۵ منتشر گردید. در دوران جدید و با مدیر مسؤولی حضرت آیه الله یزدی و سردبیری حضرت آیه الله صادق لاریجانی، مجله حکومت اسلامی به رتبه علمی ـ پژوهشی دست یافت.

فصلنامه علمی ـ پژوهشی حکومت اسلامى با اهداف زیر منتشر می‌شود:

۱. تبیین اندیشه سیاسى اسلام

۲. معرفى فقه سیاسى

۳. تبیین اندیشه حاکمیت سیاسى مبتنى بر «ولایت فقیه»

۴. فراهم ‏سازى‏ بستر گفتگوهاى‏ علمى در عرصه ‏سیاست دینى

۵. پرداختن به تاریخ سیاسى مسلمین

«حکومت اسلامى» که ارائه‌دهنده اندیشه و فقه سیاسى اسلام و تداعى‌کننده نهضت علمى و عملى امام خمینى (ره) در جهان معاصر است، میکوشد تا بسترى عالمانه و منطقى براى طرح این گونه مباحث و تفکر و تأمل درباره آن را فراهم سازد.

اکنون در سال شانزدهم انتشار این نشریه، شصت‌ودو شماره از این فصلنامه منتشر شده است.

فصلنامه حکومت اسلامى، به منظور دسترسى آسان اساتید، پژوهشگران و علاقمندان به مباحث متنوعى که در این زمینه منتشر شده، نمایه موضوعى و نمایه نویسندگان و پدیدآورندگان مطالب مجله را از شماره اول تا شماره پنجاه‌وپنجم آماده نموده و تقدیم ارباب معرفت میکند. امید آنکه قدمى در راه خدمت به آرمان نظام مقدس جمهورى اسلامى و اندیشه‌های ناب اسلامی معمار کبیر آن؛ حضرت امام خمینى (قدس سره) باشد.

ادامه مطلب + منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *