خانواده‌ها نقش محوری در تحکیم حجاب فرزندان دارند

کد خبر: ۱۰۶۶۶

۹۶/۱۱/۰۸ – ۱۲:۱۹ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه» فاطمه محمد بیگی ، با اشاره به اهمیت حجاب و عفاف در جامعه اظهار داشت: موج گسترده‌ای برای نابود کردن کرامت و شرافت زنان از کشورهای غربی و اروپایی آغازشده و هدف اصلی آن کشورهای اسلامی است. دبیر کارگروه عفاف و حجاب استان قزوین […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه» فاطمه محمد بیگی ، با اشاره به اهمیت حجاب و عفاف در جامعه اظهار داشت: موج گسترده‌ای برای نابود کردن کرامت و شرافت زنان از کشورهای غربی و اروپایی آغازشده و هدف اصلی آن کشورهای اسلامی است.

دبیر کارگروه عفاف و حجاب استان قزوین تصریح کرد: مردم با روشنگری در بین خانواده‌های خود به مجریان حوزه حجاب و عفاف کمک شایانی خواهند کرد.

وی افزود: ارزش و اهمیت عفاف و حجاب را درجایی می‌توان به‌خوبی احساس کرد که آیات و روایات بسیاری درباره رعایت این اصل، نسل به نسل به انسان منتقل‌شده که البته با جای‌گیری الگوهای نادرست در جامعه، اصل و اساس این موضوع رو به فراموشی است.

محمد بیگی خاطرنشان کرد: عفاف و حجاب و پوشش هر فرد در جامعه نشان‌دهنده سطح فرهنگ آن شخص است و می‌توان گفت حجاب به‌طور ذاتی یک امر فرهنگی بوده و به مسئله حجاب در تمام ادیان دینی قبل از اسلام توجه ویژه‌ای شده و در رابطه با اهمیت آن سخنان زیادی بیان‌شده است.

وی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین دلایل رعایت حجاب و عفاف، ایجاد امنیت روانی و حفظ سلامت اخلاقی برای بانوان جامعه است و بانویی که در جامعه دارای حجاب باشد معمولاً مورد طمع قرار نمی‌گیرد.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: پوشیدگی زنان در اجتماع سد محکمی در برابر زیاده‌خواهی‌ها و وسوسه‌های شیطانی است؛ و مقایسه آمار جنایات جنسی نشان می‌دهد که زنان محجبه نقش مؤثری در کاهش مفاسد و جنایات جنسی در جامعه دارند و همچنین بزرگان دین و شهدا وصایای متعددی در رابطه با رعایت حجاب و عفاف توسط بانوان در جامعه داشته‌اند و بانوان را به رعایت حجاب در جامعه دعوت کرده‌اند.

انتهای پیام/

ادامه مطلب + منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *