دخترانم را با فرامین امام و انقلاب آشنا کنید

وصیت نامه «شهید جاویدالاثر علی اسکندری » از شهدای بیست و دوم اسفندماه استان ایلام

ای فرمانده عزیزم در این هنگام که به عنوان سرباز به جبهه جنگ در منطقه عملیاتی طلایه برای شهادت می روم اگر پیکر من به دستتان رسید به پدر و مادرم تحویل دهید…

نویدشاهد ایلام

 

قسمتی از وصیت نامه سرباز شهید جبهه عملیاتی خیبر
پدر و مادرم در این سفر آخر به شما توصیه می کنم که من برای نابودی کفر و صدام یزید به کربلای حسین (ع) اعزام می شوم می دانم خبر شنیدن شهادت من سخت است ، اما با شهادت من خود را ناراحت نکنید و نگاهی به شهدای کربلای ایران داشته باشید.همسرم ،دخترانم را به شما می سپارم در زندگی آنها را با فرامین امام و انقلاب آشنا کنید.
 و ای فرمانده عزیزم در این هنگام که به عنوان سرباز به جبهه جنگ در منطقه عملیاتی طلایه  برای شهادت می روم اگر پیکر من به دستتان رسید به پدر و مادرم تحویل دهید.

 

خلاصه ی از زندگینامه شهید جاویدالاثر شهید  علی اسکندری
شهید علی اسکندری فرزند مراد در روز دهم آبان ماه ۱۳۳۹ در روستای وچکبود طایفه  جودکی دیده به جهان گشود واز آغوش گرم ومحبت پدر ومادر پرورش یافت اما وی با رنج ومشقت زیادی بزرگ شد.
وی به علت فقر خانواده ونبود امکانات آموزشی از نعمت سواد محروم بود . وی نان آور خانواده بود تا اینکه در شهریور ماه سال ۶۲ بنا به وظیفه خود  به عنوان سرباز ارتش گردان ۸۰۴ لشکر ۲۱ حمزه بعنوان تیربارچی در منطقه عملیاتی طلائیه در لشکر ۲۱ حمزه و در عملیات خیبر در حال گشت زنی گرفتار کمین دشمن می گردند و در بیست و دوم اسفند ۱۳۶۲  در جبهه های حق علیه باطل به شهادت رسید و خانواده هنوز چشم انتظار پیکر مطهر شهید می باشند. شهید  گرانقدر متاهل می باشد ودارای دو فرزند دختر است.

 

 

منبع : اداره هنری، اسناد و انتشارات – معاونت فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام

ادامه مطلب + منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *