دختر ایرانی الاصل در آمریکا از حجاب دفاع می کند

کد خبر: ۱۰۷۷۲

۹۶/۱۱/۲۹ – ۱۰:۲۸ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “سرویس فضای مجای خبرگزاری صدا و سیما” ؛ دختر ایرانی الاصل در مصاحبه با شبکه تلویزیونی WGN آمریکا که سعی داشتند سخنان را به سمت اصالت بی حجابی در ایران پیش ببرند ،با زیرکی سخنان آن را تکذیب کرد . وی در این مصاحبه خود را […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “سرویس فضای مجای خبرگزاری صدا و سیما” ؛ دختر ایرانی الاصل در مصاحبه با شبکه تلویزیونی WGN آمریکا که سعی داشتند سخنان را به سمت اصالت بی حجابی در ایران پیش ببرند ،با زیرکی سخنان آن را تکذیب کرد .

وی در این مصاحبه خود را یک ایرانی-آمریکایی ساکن اوکلاهما معرفی کرد که برای نخستین بار در کلاس ششم حجاب بر سر گذاشت ه و بدترین سال عمر خود را در آن سال تجربه نموده است ، حمله فیزیکی به وی ،سعی برای برداشتن حجابش ، ضربه روحی از این شرایط تنها گوشه ای از مشکلاتش است .

هدی ادامه داده ، همه آن مشکلات، من را به جایگاهی که اکنون در آن هستم رساند. اکنون می‌دانم نحوه لباس پوشیدن ما، بر نحوه برخورد دیگران نسبت به ما تاثیر می‌گذارد.

وی در پاسخ به پرسش یکی از دو مجری این برنامه درباره نظر مردم آمریکا درباره زنان محجبه گفت: «نژادپرستی علیه مسلمانان در این کشور (آمریکا) فراتر از جهت‌گیری‌های شخصی افراد نسبت به یکدیگر است. ما در کشوری زندگی می‌کنیم که از خشونت علیه مسلمانان سود می‌برد. اگر بخواهیم منشا تمام تبلیغات منفی علیه مسلمانان را بیابیم، می‌بینیم تولیدکنندگان تسلیحات، شرکت‌های امنیتی و حتی اسرائیل که از رفتار غیرانسانی با مسلمانان سود می‌برد، به انتشار این تبلیغات می‌پردازند.»

یکی از مجری‌ها درباره تصاویر زنان بی‌حجاب ایرانی در زمان پیش از انقلاب اسلامی پرسید و وی پاسخ داد: «من فکر می‌کنم این تصاویر را از بافت زمانی خود خارج کرده‌اید و به این ترتیب، آن‌ها را از حقایق اصلی در آن زمان جدا می‌کنید. افرادی که در این تصاویر می‌بینید که مانند غربی‌ها لباس می‌پوشیدند، جزئی از جمعیت اقلیت ایران در آن زمان بودند. در دوره‌ای از تاریخ ایران، حجاب را به اجبار از سر زنان می‌کشیدند. این دوره‌ای بسیار خشونت‌آمیز و متعصبانه بود. اما بیشتر زنان ایرانی اینگونه لباس نمی‌پوشیدند.»

ویدئوی مصاحبه این دخترایرانی الاصل بارها در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. بسیاری از کاربران فضای مجازی به علت این که هدی کاتبی در این مصاحبه اجازه نداد مجریان شبکه تلویزیونی WGN آمریکا موضوع گفت وگو را به سمت ادعاها درباره برنامه تسلیحات هسته‌ای ایران بکشانند یا حجاب را زیر سوال ببرند، او را تحسین کرده‌اند.

انتهای پیام/

ادامه مطلب + منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *