در برابر شهداء چه جوابی خواهیم داشت؟

اگر شهدا جلویمان را بگیرند و سؤال کنند تو در دنیا برای اسلام چه کرده ای چه جوابی خواهیم داشت؟

نوید شاهد کرمان، شهید محمدرضا حسینی نسب خلیل آباد/ پنجم تیر ۱۳۴۵در روستای خلیل آباد از توابع شهرستان رفسنجان چشم به جهان گشود. تا سال چهارم متوسطه درس خواند، به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. بیست وششم اسفند ۱۳۶۳ درشرق دجله به شهادت رسید. پیکر وی پس از تفحص سال۱۳۷۷در زادگاهش به خاک سپرده شد. برادرش علی نیز شهید شد.

در برابر شهداء چه جوابی خواهیم داشت؟

گزیده ای از وصیت نامه شهید محمدرضا حسینی نسب:

حمد و سپاس خدای را که نعمت جهاد و حراست از حریم اسلام و قرآن را بر ما ارزانی داشت و ملت ما را با عنوان مدافع اسلام برگزید. که به فرموده علی (ع) «جهاد دری از درهای بهشت است که روی بندگان خاص خدا گشوده می‌شود».

خدایا تو خود شاهدی که من چون دین ترا مظلوم یافتم برای ادای وظیفه شرعی دفاع از اسلام  به جبهه رفتم و جز  یاری دین تو هدفی نداشتم. و در این راه هیچ چیز جز « شهادت» نمی‌تواند گلوی تشنه مرا سیراب کند .

ای ملت عزیز و همیشه در صحنه، امروز می‌دانیم که اسلام بیش از هر زمان مورد حمله و یورش دشمنان قرار گرفته و اتحاد شومی میان دشمنان اسلام ایجاد شده و متأسفانه بعضی از کشورهای به ظاهر مسلمان مجری اهداف و برنامه‌های ضداسلامی دول جنایت‌کار شده‌اند و تمام امکانات خود را در اختیار کفار قرار دادند تا که با سرمایه مسلمانان جلوی رشد اسلام و نفوذ آن را به جاهای دیگر بگیرند.

در این موقعیت حساس بر همگی شما واجب است هنگامی‌که خمینی حسینی وار ندای (هل من  ناصر ینصرنی) سرمی‌دهد جوابش بدهید و به خاطر خدا به  یاری‌اش بشتابید و امروز است می‌توان به عین الیقین حبیب ابن مظاهر را با آن کس که در زیر پوشش تاریکی شب عاشورا حسین (ع) را تنها می‌گذارد تشخیص داد.

برادران مسئولیت ما بسیار سنگین است و با دادن هر شهیدی بر افزوده می‌شود و ما باید از عهده‌اش برآییم. مبادا درباره دین خدا برای خود بهانه ای بیاوریم و مسئله را برعکس واقعیت برای خودمان توجیه کنیم، جان اگر لحظه‌ای توقف یا سستی داشته باشیم و غافل شویم اسلام به خطر می‌افتد و باید جوابی برای خود آماده کنیم که فردا در نزد شهدا شرمسار نباشیم.

ما که در این ده کوچک چندین شهید داده ایم  آیا چه جوابی می‌توانیم در مقابل این خون‌ها داشته باشیم که اگر شهدا جلویمان را بگیرند و بگویند چه دلیل قانع کننده‌ای داری که اسلحه خونین مرا در بغل نگرفتید و نشستی تا خون من در زمین خشک شد، اگر سؤال کنند تو در دنیا برای اسلام چه کرده ای چه جوابی خواهیم داشت؟

برادران و خواهران به گوش باشید و بیدار دشمن در هر آن نقشه ای جدید طرح می‌کند و بیدار  است تا شما را به خواب کند و به مسائل جزیی مشغولتان ‌سازد و از مسائل مهم غافلتان ‌سازد. گول حیله‌های  او را نخورید و خون عزیزان را با بی‌توجهی خودتان و کنار کشیدن خود و عدم قبول مسئولیت پایمال نکنید. از شما می‌خواهم که دست از امام و ولایت فقیه برندارید که تنها گذاشتن امام همان به بند کشیدن مستضعفان جهان خواهد بود.

ادامه مطلب + منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *