سوره اعراف – صفحه ۱۳۹ قران

نتیجه استخاره شما خوب هست و با دقت به آیات این می توان نتیجه گرفت که برکت و منفعت درون این کار به یکباره به شما خواهد رسید به شرطی که مانند قوم بنی اسرائیل نباشید و بهانه گیری نکنید و از مسیر حق خارج نشوید که این برکت را از بین خواهد برد.

نتیجه استخاره با قران

 شرح استخاره

منافع این کار ناگهانی هست به شرطی که درون پایانش به بهانه گیری های دوستانت دقت نکنی و از این مسیر خارج نشوی و چیز دیگری طلب نکنی.

آیات استخاره به همراه ترجمه
سوره اعراف (صفحه ۱۳۹)

وَأَوْحَیْنَا إِلَىٰ مُوسَىٰ إِذِ ﭐسْتَسْقَاهُ قَوْمُهُ أَنِ ﭐضْرِب بِّعَصَاکَ ﭐلْحَجَرَ فَـﭑنبَجَسَتْ مِنْهُ ﭐثْنَتَا عَشْرَهَ عَیْناً قَدْ عَلِمَ کُلُّ أُنَاسٍ مَّشْرَبَهُمْ وَظَلَّلْنَا عَلَیْهِمُ ﭐلْغَمَامَ وَأَنزَلْنَا عَلَیْهِمُ ﭐلْمَنَّ وَﭐلسَّلْوَىٰ کُلُواْ مِن طَیِّبَاتِ مَا رَزَقْنَاکُمْ وَمَا ظَلَمُونَا وَلَـٰکِن کَانُواْ أَنفُسَهُمْ یَظْلِمُونَ (۱۶۰)
وَإِذْ قِیلَ لَهُمُ ﭐسْکُنُواْ هَـٰذِهِ ﭐلْقَرْیَهَ وَکُلُواْ مِنْهَا حَیْثُ شِئْتُمْ وَقُولُواْ حِطَّهٌ وَﭐدْخُلُواْ ﭐلْبَابَ سُجَّداً نَّغْفِرْ لَکُمْ خَطِیئَاتِکُمْ سَنَزِیدُ ﭐلْمُحْسِنِینَ (۱۶۱)
فَبَدَّلَ ﭐلَّذِینَ ظَلَمُواْ مِنْهُمْ قَوْلًا غَیْرَ ﭐلَّذِی قِیلَ لَهُمْ فَأَرْسَلْنَا عَلَیْهِمْ رِجْزاً مِّنَ ﭐلسَّمَاءِ بِمَا کَانُواْ یَظْلِمُونَ (۱۶۲)
وَﭐسْأَلْهُمْ عَنِ ﭐلْقَرْیَهِ ﭐلَّتِی کَانَتْ حَاضِرَهَ ﭐلْبَحْرِ إِذْ یَعْدُونَ فِی ﭐلسَّبْتِ إِذْ تَأْتِیهِمْ حِیتَانُهُمْ یَوْمَ سَبْتِهِمْ شُرَّعاً وَیَوْمَ لَا یَسْبِتُونَ لَا تَأْتِیهِمْ کَذَالِکَ نَبْلُوهُم بِمَا کَانُواْ یَفْسُقُونَ (۱۶۳)
وَإِذْ قَالَتْ أُمَّهٌ مِّنْهُمْ لِمَ تَعِظُونَ قَوْماً ﭐللَّهُ مُهْلِکُهُمْ أَوْ مُعَذِّبُهُمْ عَذَاباً شَدِیداً قَالُواْ مَعْذِرَهً إِلَىٰ رَبِّکُمْ وَلَعَلَّهُمْ یَتَّقُونَ (۱۶۴)
فَلَمَّا نَسُواْ مَا ذُکِّرُواْ بِهِ أَنجَیْنَا ﭐلَّذِینَ یَنْهَوْنَ عَنِ ﭐلسُّوءِ وَأَخَذْنَا ﭐلَّذِینَ ظَلَمُواْ بِعَذَابٍ بَئِیسٍ بِمَا کَانُواْ یَفْسُقُونَ (۱۶۵)
فَلَمَّا عَتَوْاْ عَن مَّا نُهُواْ عَنْهُ قُلْنَا لَهُمْ کُونُواْ قِرَدَهً خَاسِئِینَ (۱۶۶)
وَإِذْ تَأَذَّنَ رَبُّکَ لَیَبْعَثَنَّ عَلَیْهِمْ إِلَىٰ یَوْمِ ﭐلْقِیَامَهِ مَن یَسُومُهُمْ سُوءَ

و هنگامى که قوم موسى (درون بیابان) از او تقاضاى آب کردند، به او وحى فرستادیم که: «عصاى خود را بر سنگ بزن!» ناگهان دوازده چشمه از این بیرون جست ؛ آنچنان که هر گروه، چشمه و آبشخور خود را مى شناخت. و ابر را بر سر آنها سایبان ساختیم؛ و بر آنها «من » و «سلوى » فرستادیم؛ (و به آنان گفتیم:) از روزی هاى پاکیزه اى که به شما داده ایم، بخورید!
(و شکر خدا را بجا آورید! این ها نافرمانى و ستم کردند؛ ولى) به ما ستم نکردند، لکن به خودشان ستم مى نمودند. (۱۶۰)
و (به خاطر بیاورید) هنگامى را که به این ها گفته شد: «درون این شهر (بیت المقدس) ساکن شوید، و از هر جا (و به هر کیفیت) بخواهید، از این بخورید (و بهره گیرید)! و بگویید: خداوندا! گناهان ما را بریز! و از درون (بیت المقدس) با تواضع وارد شوید! که اگر چنین کنید، گناهان شما را مى بخشم؛ و نیکوکاران را پاداش بیشتر خواهیم داد.» (۱۶۱)
ولی ستمگران آنها، این سخن (و این فرمانها) را، بغیر آنچه به آنها گفته شده بود، تغییر دادند ؛ از این رو بخاطر ستمى که روا می داشتند، بلایى از آسمان بر آنها فرستادیم (و مجازاتشان کردیم).(۱۶۲)
و از آنها درباره (سرگذشت) شهرى که درون ساحل دریا بود بپرس! زمانى که آنها درون روزهاى شنبه، تجاوز (و نافرمانى) خدا مى کردند؛ همان هنگام که ماهیانشان، روز شنبه (که روز تعطیل و استراحت و عبادت بود، بر سطح آب،) آشکار مى شدند؛ ولی درون غیر روز شنبه، به سراغ آنها نمى آمدند؛ این چنین آنها را به چیزى آزمایش کردیم که نافرمانى مى کردند !(۱۶۳)
و (به یاد آر) هنگامى را که گروهى از این ها (به گروه دیگر) گفتند: «چرا جمعى (گنهکار) را اندرز مى دهید که سرانجام خداوند این ها را هلاک خواهد کرد، یا به عذاب شدیدى گرفتار خواهد ساخت؟! (این ها را به حال خود واگذارید تا نابود شوند!)» گفتند: «(این اندرزها) براى اعتذار (و رفع مسؤولیت) درون پیشگاه پروردگار شماست؛ بعلاوه شاید این ها (بپذیرند، و از گناه باز ایستند، و) تقوا پیشه کنند!» (۱۶۴).
ولی هنگامى که تذکراتى را که به این ها داده شده بود فراموش کردند، (لحظه عذاب فرا رسید؛ و) نهى کنندگان از بدى را رهایى بخشیدیم؛ و کسانى را که ستم کردند، بخاطر نافرمانیشان به عذاب شدیدى گرفتار ساختیم. (۱۶۵)
(آرى) هنگامى که درون برابر آنچه از این نهى شده بودند سرکشى کردند، به این ها گفتیم: «به شکل میمون هایى طردشده درون آیید!» (۱۶۶)
و (نیز به خاطر بیاور) هنگامى را که پروردگارت اعلام کرد: تا دامنه قیامت، کسى را بر این ها مسلط خواهد ساخت که همواره این ها را قرار دهد درون

ادامه مطلب + منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *