شهید, شاهد اعمال شماست

شهید محمد اسحاقی فرزند عباس در سال ۱۳۴۰ در شهر مقدس قم دیده به جهان گشود و در فروردین ماه سال ۱۳۶۱ در منطقه شرق بصره بر اثر اصابت گلوله به چشم به مقام والای شهادت نائل گردید.

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و درود من به رهبر عظیم‌الشان اسلام یعنى حضرت نایب الامام خمینى و سپس سلام و درود به پدر و مادر و خواهرانم. من به جبهه رفتم براى دفاع از اسلام و قرآن و مملکتم نه براى کسى رفته‌ام و نه براى چیزى فقط براى رضاى خداوند سبحان و تا آخرین قطره، خون ناقابلم را در راه اسلام عزیزم و محرومان جهان و این آب و خاک نثار خواهم کرد .

پدر و مادر و خواهران و برادران بهتر از جانم و خانواده عزیزم شما باید به خود ببالید که چنین فرزندى پرورده‌اید که در راه قرآن جانش را نثار کند . شهید نمرده است بلکه زنده است و شاهد اعمال شما مى‌باشد. شما حق ندارید براى من گریه کنید و اگر گریه هم مى‌کنید براى مظلومیت حسین (ع) گریه کنید شما در مجلس ختم من شیرینى بدهید و بگویید که به شما تبریک بگویند چون من خون زنده به اسلامم و هر لحظه در سیر مسافت ملکوتى اندام خود را به رنگ مقدس گل رنگ مى‌کنند و این خون پاک حسین است که از پیکر فرزندان مظلومش فواره مى‌زند این کربلاى ماست که این بار در مصاف شیطان بزرگ صحنه سوزناکش شکل غم میگیرد و در مقابل یزید و حرمله و فرزند زیاد که همگى در چهره آمریکاى پلید جمع شده‌اند .

پدر و مادر عزیزم، من تاکنون پسر خوبى براى شما نبودم امیدوارم که مرا ببخشید و از روى همسرم شرم دارم که او را غمگین مى‌کنم امیدوارم مرا عفو کنید . پدر و مادر و همسرم من از شما مى‌خواهم که همان راهى را که زهرا رفته است به فرزندم بیاموزید و راه اسلام را هر چه بیشتر به او معرفى کنید و پیام دیگر من این است که از امام و دولت انقلابیمان پشتیبانى کنید و نگذارید دشمنان غضب شده و دوستان گمراه به اسلام آسیبى برسانند و انگیزه‌اى که باعث شده این راه را برگزینم فقط خدا و پاسدارى از اسلام و قرآن و این مسئولیت، مسئولیت یک مسلمان فى سبیل الله میباشد (ربنا تقبل منا) خدایا سوگند به صفات ویژه‌ات و به شکوه و جلالت و به بزرگترین نامهایت و به فروغ پیامبرانت و به عصمت دوستانت و خونهاى شهیدانت و به مناجات نیازمندانت از تو مى‌خواهم فزونى در علم، تندرستى در پیکر و برکت در روزى و درازى در عمر و توبه پیش از مرگ و آسایش هنگام مردن و آمرزش پس از مرگ و رهایى از آتش و ورود به بهشت و عافیت در دین و دنیا و آخرت به ما عطا فرمایید اى مهربانترین مهربانان .

منبع : اسناد و مدارک موجود در آرشیو بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم.

       

ادامه مطلب + منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *