شیعه شدن جوان زرتشتی اصفهانی

سورنا (محمد رضا) شجاعی، جوان زرتشتی اصفهانی شیعه شده می گوید:قرآن مهمترین جاذبه ای بود که من را به اسلام مشتاق کرد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی یکی از علمای اصفهان، در دیدار با این زرتشتی تازه راه یافته به دین اسلام با بیان اینکه در این دین پیامبران قبل از حضرت محمد(صلی الله علیه وآله) نیز مورد قبول و احترام هستند، گفت: این موضوع بصورت مرحله ای است و برای هر زمانی پیامبری معرفی شده و مطالب ارائه شده در حد رشد مردم زمان خود بوده است تا جایی که نقشه راه را به ما بیاموزند که این نقشه توسط رسول گرامی اسلام نیز به بشریت عرضه شد.
وی اظهارکرد: وقتی بشر به این تکامل رسید که قدرت حفظ دین الهی را پیدا کرد و کتاب پیامبر آخرالزمانی که همه پیامبران قبل از او مژده آمدنش را داده بودند، از همان ابتدا فرایند حفظ، نشر و توزیع این پیام آغاز شد. امام غائب ما در زمانی که بشر نیاز واقعی پیدا خواهد کرد ظهور می کند و همان دستورات پیامبر اسلام(صلی الله علیه وآله) را عملی خواهد کرد اما بشر باید به جایی برسد که لیاقت آخرین فردی را که راهنما و منجی بشریت است داشته باشند تا ایشان ظهور کند.
وی با بیان اینکه قرآن کتابی است که هیچکس نمی تواند و نتوانسته است سوره ای مثل آن بیاورد، گفت: پس از گذشت یکهزار و ۴۰۰ سال از نزول قرآن، هنوز کسی نتوانسته است سوره ای مانند آن بیاورد و این معجزه پیامبر اسلام یک معجزه دائمی است مانند خود پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) که پیامبر دائمی است.

***قرآن مهمترین جاذبه ای بود که من را به اسلام مشتاق کرد***
سورنا شجاعی که پس از گفتن شهادتین در حضور یکی از علمای اصفهان، نام خود را به محمدرضا تغییر داد، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی این عالم شیعی اصفهانی با اشاره به اینکه مادر وی نیز بیش از ۱۰سال قبل به دین اسلام مشرف شده است، گفت: در این مدت منتظر جرقه ای بودم تا به اسلام مشرف شوم زیرا خودم در باره اسلام تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که مسائل اسلام علاوه بر آموزه ها از نظر عقلی هم درست است و مانند برخی مسائل ادیان دیگر شبهه ای در ذهن ایجاد نمی کند.
وی با بیان اینکه مادرم بدون هیچگونه اصراری مرا در مشرف شدنم به اسلام یاری کرد، افزود: مادرم هنگام عبادت از جمله خواندن نماز و قرآن مرا به همنشینی با خود فرا می خواند و حتی موقع خواندن نماز صبح مرا نیز بیدار می کرد و من نیز مشتاقانه در کنار او قرار میگرفتم تا او به نماز و عبادت بپردازد .
وی افزود: بسیاری از اوقات در کنار مادرم قرآن می خواندیم و همین امر باعث شد آیات نورانی قرآن در من اثر بگذارد .
شجاعی در ادامه از دید مثبت زرتشتیان به اسلام و نزدیکی مفاهیم کتاب زرتشت با قرآن گفت و افزود: من و دوستانم که حدود هشت نفر هستیم همگی در حال تحقیق و تفحص و مشتاق گرویدن به اسلام بودیم تا حدی که منتظر جرقه ای بودیم که به این دین مقدس مشرف شویم .
وی افزود: با آگاهی از مشکلات، در این راه پیشقدم شدم تا انشاءالله به یاری خداوند کمکی باشم برای گرویدن سایر دوستانم به دین مقدس اسلام.
شجاعی با ابراز امیدواری از اینکه احکام و فرائض اسلامی را در آینده نزدیک همراه با دوستان خود انجام خواهد داد، افزود: دوستانم پس از شنیدن گرویدن من به اسلام پیشتازی مرا تحسین کردند و تبریک گفتند و در این میان خوشحالی و رضایت مادرم پس از اسلام آوردنم برای من بسیار ارزشمند بود .
وی در ادامه به علاقه زرتشتیان به حضرت ابوالفضل العباس و حضرت امام حسین(علیهما السلام) اشاره کرد و افزود : هر سال بدون وقفه در مراسم عزاداری محرم شرکت می کنیم و من از ۱۳ سالگی تاکنون محرمی نبوده که برای خدمت به عزاداران و کمک به آماده سازی مراسم به این جلسات نرفته باشم و به طبع کرامات زیادی را نیز در این راه دیده ام.
این مستبصر گفت: در جامعه اسلامی افرادی از دیگر ادیان هستند که زمینه ورود آنها به اسلام مهیاست ولی ترس مانع از سوال کردن و ابراز عقاید شخصی و برطرف کردن شبهه ها از ذهنشان می شود، اما من ترس را کنار گذاشتم و مسائل و شبهاتی را که در ذهنم بود با برخی روحانیون در میان گذاشتم و پاسخ آنها باعث رفع شبهه و علاقه بیشتر من به اسلام و در واقع یکی دیگر از عوامل گرویدن من به اسلام شد .
وی با تقدیر از حمایت و زحمات روحانیونی که در این امر، به تأثیر مبلغ خوب و آگاه در این زمینه اشاره کرد و افزود: تأثیر وجود روحانیت آگاه و عالم در این امر بسیار مؤثر است و بطور قطع وجود مراکزی که پیروان دیگر ادیان در فضایی صمیمانه بتوانند مسائل و شبهات خود را مطرح و پاسخ بگیرند باعث آشنایی و حتی پیوستن آنها به این دین الهی خواهد شد .
محمدرضا شجاعی در باره شوق و احساس بسیار خوب خود پس از ادای شهادتینش گفت: پس از چندین سال تحقیق و بودن در سر دو راهی، راهی را انتخاب کردم که مسیرش نورانی و پایانش پر امید است و اکنون احساس رد شدن از مانعی بزرگ و قرار گرفتن در مسیری درست را دارم، مسیری که اگر تا آخر درست طی شود پایانش بهشت است.

ادامه مطلب + منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *