فریاد”الله اکبر” بر فراز گلدسته های آستان مقدس هلال بن علی(ع) طنین انداز می شود

همزمان با سراسر کشور؛

فریاد”الله اکبر” بر فراز گلدسته های آستان مقدس هلال بن علی(ع) طنین انداز می شود

مدیر اجرایی آستان مقدس حضرت هلال بن علی (ع) گفت: همزمان با جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران و در شب پیروزی باشکوه ملت در برابر نظام سلطه و استبداد، فریاد “الله اکبر” بر فراز گلدسته های آستان مقدس هلال بن علی (ع) طنین انداز می شود.

سید جواد تکیه،  در نشست خبری با خبرنگاران در سخنانی تاکید کرد: همزمان با شروع جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی و در شب پیروزی باشکوه ملت ایران، در برابر نظام سلطه و استبداد، فریاد “الله اکبر” از فراز گلدسته های آستان مقدس هلال بن علی (ع) طنین انداز می شود.

وی با اشاره به اینکه آستان مقدس هلال بن علی (ع) محور اصلی تظاهرات و راهپیمایی های سال۱۳۵۷ بود خاطر نشان ساخت: اسناد، تصاویر و آثار به جای مانده از آن دوران، نقش محوری این قطب فرهنگی در دروازه ی مرکزی کویر ایران را در به ثمر رساندن درخت تنومند انقلاب تایید می کند.

سید جواد تکیه افزود: تقدیم ۶ شهید در دوران انقلاب اسلامی و آرمیدن ۳۱۳ تن از شهدای جنگ تحمیلی در جوار ملکوتی حضرت محمد هلال بن علی (ع) از دیگر امتیازات برجسته ی این شهر انقلابی است.

وی اسلام، رهبری و امت را سه رکن اصلی پیروزی انقلاب اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: مهم ترین وظیفه ی ملت همیشه در صحنه ی ایران اسلامی، حفظ نعمت بزرگ انقلاب است.

تکیه در ادامه تاکید کرد: خدمت شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی به بشریت، بالاترین خدمت ها بود و اگر شهدا نبودند تعاون و خدمات رسانی به مردم هم محقق نمی شد.

مدیر اجرایی آستان مقدس حضرت هلال بن علی(ع) افزود : پشتیبانی از ولایت فقیه، مهم ترین خواسته ی شهدا بود که به مدد الهی، در طول سال های پس از انقلاب، این خواسته محقق شد.

سید جواد تکیه با اشاره به رتبه ی اول شهرستان در زمینه ی ایثارگری عنوان کرد: دهه ی فجر بهترین فرصت برای بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است و باید از آن برای تبیین ارزش های انقلاب بهره برد.
وی گفت : به دلیل تقارن ایام شهادت و سوگواری حضرت زهرا (س) با ایام الله دهه ی مبارک فجر، برنامه های گرامیداشت این دهه، با محوریت شهادت ام ابیها(س) برگزار می شود.

تکیه برافراشتن پرچم های سیاه به همراه پرچم جمهوری اسلامی ایران در این آستان مقدس را از جمله برنامه های جانبی دهه ی فجر دانست و خاطر نشان ساخت: برپایی نمایشگاه ویژه ی انقلاب، شبی با قرآن، شب شعر و خاطره گویی، گلباران مزار شهدا و نورافشانی و گلبانگ تکبیر در شب ۲۲ بهمن، از دیگر برنامه های این آستان مقدس در ایام الله دهه ی مبارک فجر است.

آران و بیدگل از جمله شهرهایی است که خروش انقلابی خود را از ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ آغاز کرد و تا به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی، مدال درخشان مبارزه در برابر حکومت خودکامه ی پهلوی را در دفتر زرین افتخارات خود ثبت کرده است .

ادامه مطلب + منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *