ماه رجب آغاز سال عبودیت و بندگی هست

ماه رجب آغاز سال عبودیت و بندگی هست

حجت الاسلام ریاضت اعلام کرد: سال عبودیت و بندگی فصل رویش معنویت با ماه رجب آغاز می شود ماه رجب نخستین گام برای عبودیت و بندگی خداوند به شمار می رود.

به گفته خبرگزاری مهر ، حجت الاسلام والمسلمین ریاضت درون مراسم ولادت با سعادت حضرت امام محمدباقر (ع) که درون آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد، اعلام کرد: ماه معظم رجب از چند جهت دارای اهمیت هست.
وی افزود: سال عبودیت و بندگی فصل رویش معنویت با ماه رجب آغاز می شود ماه رجب نخستین گام برای عبودیت و بندگی خداوند به شمار می رود.
حجت الاسلام ریاضت با تأکید بر اینکه رجب ماه خداوند هست، ابراز کرد: ماه مبارک رمضان بسیار شریف هست ولی درون قیامت کسی ندای «این الرمضانیون» سر نمی دهد و تنها ماهی که درون قیامت اهل این ماه را صدا می کنند ماه رجب هست، طبق صریح روایات؛ قیامت که برقرار می شود منادی از دل عرش ندا سر می دهد کجا هستند کسانی که ماه رجب را درک کردند.
استاد حوزه علمیه با استناد به روایتی از امام صادق(ع)، بیان داشت: حضرت فرمودند: خداوند درون آسمان هفتم ملکی را مقرر کرده که نام این ملک داعی هست و ماموریت او از ابتدای ماه رجب تا پایان این دعوت مردم به درک ماه رجب هست؛ خداوند خود می فرماید: رجب ماه من هست و این نشان از ارزشمند بودن ماه رجب دارد.
وی درون بخش دیگر با بیان اینکه حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) درون بین سایر امامزادگان از جایگاه ویژه ای برخوردار هست، اعلام کرد: این ویژگی به این دلیل هست که ایشان بارها اعمال و رفتار خود را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و دین خود را به امام معصوم عرضه کرده هست.
حجت الاسلام ریاضت با تاکید بر اینکه سیره عملی انسان باید به گونه ای باشد که مورد تایید خداوند قرار گیرد، عنوان کرد: پیامبراکرم(ص) فرمودند: بهترین افراد کسانی هستند که علاوه بر ایمان داشتن به انجام عمل صالح نیز اهتمام داشته باشند؛ ثواب زیارت حضرت …

خبری پیشنهادی:

ماه رجب آغاز سال عبودیت و بندگی هست

ادامه مطلب + منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *