محمد علی الحسینی اللبنانی را بیشتر بشناسیم

به نام خدا

محمد علی حسینی لبنانی کیست؟

شیطان بار دیگر در لباس ملکوتی:

به تازگی به صورت گسترده، ویدیویی در فضای مجازی دست به دست می گردد که در ذهن خیلی از مردم ابهامات زیادی را به وجود آورده است.

این ویدیو در نزدیکی مضجع شریف پیامبر اسلام (صلی الله علیه وآله) و در کنار درب خانه حضرت زهرا (سلام الله علیها) فیلمبرداری شده، به طوریکه درب منزل کاملا در ویدیو مشخص است.

در این کلیپ شخصی با ظاهر و لباس روحانیت شیعی و با عمامه سیاه که نماد سیادت است به مدت یک دقیقه به زبان عربی صحبت می کند. وی ابتدائا بر پیامبر اسلام (صلی الله علیه وآله) و خاندان پاک و مطهر ایشان صلوات می فرستد و سپس بعد از جلب نظر بیننده شروع به تعریف و تمجید اشخاصی می کند که دقیقا به همان درب پشت سر این شخص حمله کرده اند و دردانه دختر نبی مکرم اسلام را به شهادت رسانده اند و اجر رسالت را اینگونه پرداخته اند . نتیجتا از خلاصه ی صحبت های این شخص که بیشتر آن تعریف و تمجید از دشمنان اهل بیت (علیهم السلام) است، می توان به عقاید وهابی گونه وی به سادگی پی برد.

تحقیق مختصری در مورد این شخص:

محمد علی الحسینی در سایت شخصی خود ، خودش را با نام (سید) محمد علی الحسینی اللبنانی، معرفی کرده است. وی مدعی است که دارای مقامات علمی بالا بوده و برای رسیدن به آن بسیار رنج کشیده است.

یکی از نکاتی که بسیار روی آن مانور داده است این است که مدعیست بالغ بر ۷۰ جلد کتاب تالیفات دارد.

با سیری که در کتابخانه جعلی این فرد در سایتش داشتیم علاوه بر اینکه ۷۰ جلد کتاب پر محتوایی نیافتیم بلکه در قسمت کتابخانه این سایت تعدادی مقاله کوتاه دیدیم که بسیار بعید است خود این شخص هم آنها را تا به حال مطالعه کرده باشد.

برای نمونه: وی در این کتابخانه الکترونیکی کتابی با نام:  المجالس النسائیه فی المصائب الحسینیه را قرار داده است که مشتمل بر روضه ها و اشعاری است که در مجالس سید الشهداء (علیه السلام) خوانده می شوند و همچنین بسیار معروف هستند و واقعا جای سوال است که چگونه این اشعار از تالیفات ایشان به شمار می آید؟

در همین کتاب مذکور صفحه ۱۲۸ وی شعری معروف را در مورد هجوم به خانه حضرت زهرا (سلام الله علیها) و واقعه بین در و دیوار قرار گرفتن و به شهادت رسیدن ایشان نوشته است. حالا اینجا چند سوال پیش می آید: اول اینکه این شخص مدعیست که حمله کنندگان به خانه وحی از جمله عمر بن الخطاب، افرادی بودند که در ترویج اسلام زحمت کشیده اند (در ویدیوی یک دقیقه ای اینگونه می گوید) پس چگونه می شود که وی در کتاب خود مصیبت حضرت زهرا (سلام الله علیها) را درج می کند؟ اگر وی قبول دارد که به خانه حضرت زهرا (سلام الله علیها) حمله شده و ایشان به شهادت رسیده اند پس چرا از قاتلین ایشان تعریف و تمجید می کند و اگر قبول ندارد چطور آن را در کتاب خود آورده است؟ این نشان می دهد که وی یا دارای دوگانگی شخصیتی است که عموما بخاطر اختلالات روانی و ذهنی پیش می آید و یا اینکه بخاطر پول و شهرت این تناقضات را ذکر می کند و یا اینکه مطالب و کتبی که مدعیست خود با زحمت نوشته است را با کپی از منابع علمای شیعه و منابع سهل الوصول اینترنتی گردآوری کرده تا با پر کردن کتابخانه سایت خود، نظر عموم را جلب کند و حال آنکه وی حتی از محتوای این کتب اطلاعی ندارد.

کتاب های دیگری نیز در سایت نامبرده وجود دارد که اغلب آنها با موضوعات انحرافی و محتوای تبلیغاتی مشاهده می شود که به وضوح از آنها مطلبی جز شهرت طلبی و جلب توجه برداشت نمی شود. برای نمونه یکی از کتاب های او با نام “سید الاعتدال” (سید و آقای اعتدال گرایان) است که تصویر وی به بزرگی بر روی آن چاپ شده که فقط جنبه تبلیغاتی و شهرت طلبی دارد.

سوابق علمی و سیادت:

در مورد سوابق علمی این شخص هیچکس اطلاعی ندارد! نه حوزه نجف اشرف و عراق، و نه حوزه علمیه قم و ایران و حتی حوزه های علمیه لبنان! باید ابتدائا فهمیده شود که این شخص که در سایت خود، لقب علامه و مرجع تقلید برای خود به کار می برد ، نزد چه کسی تلمذ کرده است؟ آیا کسی حداقل تحصیلات حوزوی برای او را تایید می کند؟ و آیا اینکه می تواند ساده ترین کتاب های فقهی و اصولی شیعه را برای یک مدرس حوزه توضیح دهد و علمیت خود را حداقل در سطح مقدمات طلبگی به اثبات برساند یا خیر؟ سوال دیگر اینکه وی به دست کدام عالم شیعی معمم شده و به عبارت دیگر در واقع عمامه گذاری وی مورد تایید کدام عالم شیعی می باشد؟ آن هم با علامت سیادت یا همان عمامه به رنگ سیاه، آیا او می تواند اثبات کند که سید است و لقب الحسینی که نشانگر انتساب به سید الشهدا (علیه السلام) است در مورد وی صحت دارد؟ در ضمن معمولا علمای شیعه پسوند لقب یا همان فامیلی خود را به نام شهری که در آن متولد شده و اهل آن هستند می نگارند و معروف به آن می شوند اما این شخص با نام اللبنانی که فقط بیانگر کشور محل تولد او است خود را معرفی می کند. اگر او به قواعد اولیه طلبگی آشنا بود نام خود را منتسب به شهری که در آن بوده است می نوشت. شاید هم واقعا اهل لبنان نباشد و از طرف کشوری خاص مامور به نفوذ بین شیعیان گشته است؟

تنها منبعی که به دروغ ادعا می کند تصاویری است که ظاهرا در سفری کوتاه همراه با بعضی از علما گرفته است و آن علمای بزرگ اصلا وی را نمی شناسند و صرف عکس گرفتن با عالم ربانی دلیل بر تایید شخص نیست.

 

سوابق دیگر:

محمد علی الحسینی در ابتدای جوانی به عضویت سازمان نظامی حزب الله  در می آید. با گذشت مدت زمانی کوتاه وی با خروج از حزب الله مبادرت به تاسیس سازمانی جدید تحت عنوان المقاومه الاسلامیه عربی می نماید، سازمانی که نه تنها با خط حزب الله همسو نبوده بلکه عمدتا با تکیه بر مبانی پان عربیسم شدیدا به تقبیح عملکرد حزب الله می پردازد. به گفته ی شماری از آگاهان به مسئله لبنان، اتخاذ رویکردی ضد مقاومت آن هم از سوی شخصی با ظاهر روحانیت شیعی و با وجود تمامی مخاطراتی که جامعه لبنان و به ویژه شیعیان را تهدید می نماید غیر منتظره به نظر آمده و برخی اذهان را به سوی ارتباط گیری این علامه تازه به دوران رسیده به سرویس های بیگانه سوق داده است.

بازداشت الحسینی در سال ۲۰۱۱ توسط دستگاه های امنیتی لبنان  و اتهام جاسوسی وی برای رژیم صهیونیستی از میزان تردیدها درباره ی چرایی سیاست های ضد مقاومت از سوی او کاست. با این حال او با تاسیس گروهی نظامی که مدعی است که ۱۵۰۰ تن در آن عضویت دارند، خود مجزا از حزب الله گروه نظامی برای رویارویی با رژیم صهیونیستی دانسته است. ادعایی که هم از لحاظ محتوا و هم واقعیت پوچ به نظر می آید. در عمده تصاویر منتشر شده از سوی الحسینی، بیشترین نفرات تابع او را می توان همان چند نفر موجود در تصاویر ارزیابی نمود!

گفتنی است که نیروی چند نفری تحت امر وی برای نشان دادن جدی بودن خود در مواجهه با اسرائیل، در اوایل سال ۲۰۰۹چند موشک کاتیوشا به خاک فلسطین اشغالی پرتاب کردند که هیچ هدفی را مورد اصابت قرار نداد!

او در سایت خود مواضعی بر علیه مرجعیت شیعه نیز داشته و طبق گزارشات مضحک، خود را مرجعیت شیعه و مستقل جهان عرب می داند و سعی بر انفکاک شیعه عرب و شیعه عجم دارد و در واقع تکفیر شیعیان ایرانی را در دستور کار قرار داده است.

همچنین او از بعضی گروهک های تروریستی که بر ضد شیعه فعالیت دارند حمایت های رسمی داشته و با سران آنها نیز رفت و آمد دارد.

او مدام در بعضی در شبکات ماهواره ای به صورت مستقیم به بیان مواضع خود علیه جهان تشیع پرداخته وحتی مردم ایران را دعوت به خشونت و نا امنی و ایجاد اغتشاش می نماید.

دمیدن بر نزاع های قومی و تلاش برای شکاف میان عرب زبانان جنوب ایران با دولت مرکزی همواره مد نظر الحسینی بوده است. در واقع او را بیش از آن که بتوان یک تحصیل کرده علوم دینی دانست، می توان مروج اندیشه پان عربیسم دانست.

الحسینی روابط حسنه ای با دولت سعودی داشته و مدام به تمجید از رفتار وهابی ها با شیعیان شرق عربستان پرداخته و حکام این کشور را خادم حرمین الشریفین می نماد.

او در فیسبوک خود به زبان عبری خطاب به علما و رهبران یهود نوشته است که: «ما خاخام های یهودی و علمای اسلام (شیعه و سنی) را دعوت می کنیم که متون دینی که به خشونت میان ادیان منجر می شود را کنار بگذارند زیرا این متون دینی خشونت آمیز از سلاح هسته ای هم خطرناک ترند.»

بنابراین او معتقد است که بخشی از آموزه های حقه تشیع نیز حاوی خشونت است و ثمره آن در کلیپی که در ابتدا به آن اشاره شد واضح می گردد و آن تبلیغ برای وهابیت می باشد.

از زن باره گی علامه تا نفوذ در شبکه های اجتماعی:

برآورد عمده حامیان و اطرافیان علامه دروغین نشان دهنده حضور فعال شماری از بانوان لبنانی می باشد تا جایی که محمد علی الحسینی هم چون معمر قذافی زنان زیبا را به عنوان محافظ خویش برگزیده است.

گفته می‌شود یکی از اهداف او از جذب زنان برای گروه کوچک و بی مقدارش استفاده‌های ابزاری از این زنان است، و عجیب است که در این خصوصیت شباهت زیادی به بعضی از سرکردگان گروهک های تروریستی دارد که نقطه ضعف عجیبی درمقابل زنان دارند و دربرابر آنها پاهایشان سست می‌شود و عنان از کف می‌دهند. الحسینی برای پیشبرد اهداف خویش در این باره مدام از حقوق تضییع شده بانوان در کشورهای اسلامی دم زده و بر ضرورت تغییر نگاه از سوی مسلمانان نسبت به آنان تاکید نموده است.

نکته حائز اهمیت دیگر در رابطه با این شخص آن که، رسانه ها و به ویژه شبکه های اجتماعی گسترده که بدون تردید مورد حمایت مالی رژیم اسرائیل و برخی مرتجعین عرب می باشند در فضای مجازی برای او تبلیغ کرده و مدام مخالفین را به استهزا گرفته و یا تهدید می نمایند.

نتیجه تحقیقات:

متاسفانه شیطان دام خود را همیشه برای بشریت و به خصوص مومنین گسترانیده است. گاه با چهره واقعی خود و به صورت دشمن می آید و گاه در لباس دوست ظاهر می گردد. ملاک در تشخیص صحت و سقم مطالب صادره از اشخاص عرضه آنها به قرآن و عترت است، اگر تطابق داشت از جانب خداست و اگر مطابق نبود شیطانی است ولو اینکه در لباس بهترین افراد بر روی زمین گفته شود.

پس لباس پیامبر (صلی الله علیه وآله ) و عمامه و ادعای سیادت و مرجعیت هیچکدام دلیل بر تایید مطالب شیاطینی که خود را پشت این مقدسات پنهان کرده اند نیست! بلکه میزان اهل بیت (علیهم السلام) هستند.

شخص مورد نقد هم از همین قبیل اوباش است که مشخص نیست از کجا آمده و فورا لباس مقدس روحانیت را به تن نموده و در زیر این لباس به خاطر شهرت، مال دنیا و دوگانگی شخصیتی عقاید ضد شیعی را می گستراند.

اجیر شدن این شخص توسط سرویس های اطلاعاتی سعودی و اسرائیل هم که بسیار واضح است و این خود از ضربات دشمن جاهل است که قصد دارد با نماد شیعی کم کم اعتماد شیعیان نسبت به علمای خودشان را کمرنگ کنند.

والسلام علیکم ورحمه الله.

 

 

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب + منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *