مسئولان منطقه آچه اندونزی کادر پرواز مسلمان را دعوت به پوشیدن حجاب کردند

کد خبر: ۱۰۷۰۱

۹۶/۱۱/۱۶ – ۱۲:۵۵ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، مسئولان منطقه آچه یکی از استانهای اندونزی از کادر پرواز مسلمان دعوت به پوشیدن حجاب کرد. دولت ناحیه نیمه مستقل اندونزی آچه اعلام کرد که خدمه و کادر پرواز مسلمان، هنگام پرواز به آچه، باید با توجه به قوانین منطقه، حجاب […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، مسئولان منطقه آچه یکی از استانهای اندونزی از کادر پرواز مسلمان دعوت به پوشیدن حجاب کرد.

دولت ناحیه نیمه مستقل اندونزی آچه اعلام کرد که خدمه و کادر پرواز مسلمان، هنگام پرواز به آچه، باید با توجه به قوانین منطقه، حجاب بپوشند.

دولت منطقه ای نامه ای را به سازمان حمل و نقل ملی و سازمان های حمل و نقل هوایی مانند AirAsia و Firefly of Malaysia در مورد پوشیدن حجاب توسط زنان مشغول به کار در این شرکت ها فرستاد.

مقامات در این نامه اعلام کردند : « همه مهمانداران زن باید پوشش اسلامی بر اساس قوانین شریعت داشته باشند ».

فرودگاه بین المللی “باندا آچه”، پایتخت استان، روزانه ده ها پرواز داخلی و پرواز بین المللی را به همسایگان خود از جمله مالزی و عربستان سعودی انجام می دهد.

“مواردی علی” ، رئیس منطقه ای آچه ، گفت: غیر مسلمانان ملزم به پوشیدن حجاب نیستند، اما پرسنل مسلمان لازم است تا در پروازهای آچه حجاب اسلامی را رعایت کنند.

در سال ۲۰۱۵، مالزی نخستین شرکت هواپیمایی ملی شریعت، Rayani Air را راه اندازی کرد. این خطوط هوایی اجازه مصرف الکل در پروازهای خود را نمی دهد و تنها غذای حلال را عرضه می کند.

جعفر زمهری گفت : « برای زنان مسلمان ما اجباری است که حجاب داشته باشند و زنان غیر مسلمان نیز باید لباس مناسب داشته باشند».

بر اساس یک توافق نامه صلح در سال ۲۰۰۱ با دولت مرکزی، آچه، از نظر قانون پیرو قانون اساسی، اما دارای بیشترین استقلال است.

با این حال، اکثر اندونزی توسط یک سیستم قانون مدنی مخلوط با قوانین عرفی، که شامل جنبه های قانون اسلامی و قانون رومی و هلندی است، اجرا می شود.

انتهای پیام/

ادامه مطلب + منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *