معرفی شهدای مظلوم بمباران جنگ تحمیلی؛ نماد تجاوز و جنایت صدام

در جنگ تحمیلی عراق بر ایران ، رژیم متجاوز عراق بارها شهرهای ایران را مورد بمباران هوایی قرار داد. رژیم عراق حمله به مناطق مسکونی و غیر نظامی را به عنوان یک عمل غیرانسانی و به منظور تحمیل…

نویدشاهد البرز:

در جنگ تحمیلی عراق بر ایران ، رژیم متجاوز عراق بارها شهرهای ایران را مورد بمباران هوایی قرار داد. رژیم عراق حمله به مناطق مسکونی و غیر نظامی را به عنوان یک عمل غیرانسانی و به منظور تحمیل شرایط سخت خود به ایران انجام داد. در تاریخ بیست و سوم بهمن ماه ۱۳۶۵، شهر کرج هم از این اقدام متهورانه رژیم بعثی در امان نماند و مورد بمباران قرار گرفت و کودکان و زنان بی گناهی شهید شدند. این شهدا نمادی از تجاوز و وحشی گری رژیم سفاک بعثی عراق و صدام می باشند که در ادامه مطلب آنها را در سالروز شهادتشان معرفی می کنیم:

معرفی شهدای مظلوم بمباران

شهید «زیبا شاه مرادی» فرزند «محرمعلی» به سال ۱۳۶۱، در شهرستان زنجان دیده به
جهان گشود . وی در آغوش گرم خانواده در حال رشد و نمو و آموختن آموخته ها بود. سه
ساله بود که مادرش فوت می‌کند و پدرش تجدید فراش نموده و به همراه خانواده به
شهرستان کرج منتقل شدند و پس از چند ماه حضور در آن شهرستان در تاریخ بیست و سوم
بهمن ماه ۱۳۶۵، هواپیماهای دشمن خصم شهرستان کرج و از جمله منطقه حصارک را بمباران
کردند که این کودک چهار ساله نیز به خیل شهدا پیوست.

معرفی شهدای مظلوم بمباران

شهید«مهین خدایی» متولد سال ۱۳۵۱ ، درمیامی شاهرود متولد شد. ایشان در کارهای مذهبی فعالیت داشت و از نماز خود نیز غافل نمی شد در کنار آن نیز در درس شاگرد خوب و موفقی بود و درس و رفتار ایشان مورد رضایت تمام دبیران بود. حجاب خود را به خوبی رعایت می کرد و در کارهایی از قبیل قلاب بافی و بافتنی و غیره نیز تبحر داشت.
این شهید عزیز شهادت را دوست داشت و عقیده داشت که ما می میریم پس چه بهتر که در راه خدا شهید شویم تا در آن دنیا سربلند باشیم. وی در واقعه بمباران ۱۳۶۵ در روز بیست و سوم بهمن ماه به فیض عظمای شهادت نایل آمد.

معرفی شهدای مظلوم بمباران

شهیده « فریده انگوتی» در سال ۱۳۴۵، در شهرستان میانه چشم به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی خود را در آنجا به پایان رسانده و در سال ۶۱ با ازدواج نموده و حاصل این ازدواج دو فرزند پسر به نام «حسن و حسین» قهرمانی می باشد. چند سالی از زندگی مشترک آنان نگذشته بود که در سال ۱۳۶۵، بر اثر بمباران هوایی حصارک به همراه یکی از فرزندانشان  به درجه رفیع شهادت نائل می شود.

 معرفی شهدای مظلوم بمباران


شهید هوشنگ شاه مرادی فرزند فرمانعلی به سال ۱۳۵۶، در شهرستان زنجان دیده به جهان گشود. وی پس از سپری نمودن دوران خردسالی در سن هفت سالگی جهت کسب علم و دانش به مدرسه رفت. وی به همراه خانواده به شهرستان کرج منتقل و در این شهرستان ساکن شد. پدرش کارگر ساده‌ای بود و مادرش زنی خانه دار بود. هوشنگ ده ساله بود که در بیست و سوم بهمن ماه ۱۳۶۵،مورخ  در حمله هوایی دشمنان بعثی به منطقه حصارک کرج به خیل شهدا پیوست .

معرفی شهدای مظلوم بمباران

شهید مجید عنبر جعفری فرزند «شکری» در تاریخ سی ام شهریور ماه ۱۳۵۵، در همدان دیده به جهان گشود . وی یک ساله بود که به همراه خانواده به شهرستان کرج عزیمت نمودند . وی در سن هفت سالگی به مدرسه رفت و تا کلاس چهارم ابتدایی درس خوانده بود. وی به همراه خانواده در حصارک کرج ساکن بود که در یکی از حملات موشکی رژیم بعثی به شهرستان کرج یکی از موشک های دژخیمان به منزل ایشان برخورده کرده که در تاریخ بیست و سوم بهمن ماه ۱۳۶۵، در حصارک کرج به درجه رفیع شهادت نائل می‌گردد .

معرفی شهدای مظلوم بمباران

شهید خدیجه فلاح حقگو فرزند محمد حسین به تاریخ هیجدهم بهمن ماه ۱۳۶۰، در تهران دیده به جهان گشود . وی دوران کودکی خود را در کنار خانواده سپری می‌کرد و هنوز کودکی بیش نبود که بر اثر اصابت ترکش بمب هواپیماهای کفار بعثی به همراه مادر و برادرش در خیابان حصارک کرج در تاریخ بیست و سوم بهمن ماه ۱۳۶۵، به درجه رفیع شهادت نائل می‌گردد .

معرفی شهدای مظلوم بمباران

شهید قدیر علی منصوری در اول دیماه ۱۳۳۱، در خانواده ایی مذهبی و متدین در روستای خدابنده از توابع شهرستان زنجان دیده به جهان گشود. دوران طفولیت را پشت سرگذاشت و برای کسب علم و دانش وارد مدرسه شد و تا پایان دوره ابتدایی تحصیل کرد ولی به علت مشکلات اقتصادی ترک تحصیل کرده و به کارهای کشاورزی پرداخت در جریانات و قیام های مردمی همدوش و همپای مردم در اکثر تظاهرات ها بر علیه رژیم سفاک پهلوی شرکت می کرد تا اینکه انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.
شهید عزیز عضو بسیج شد و به دفاع از آرمان های مقدس اسلامی مشغول گردید. در پی شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران هم از هیچ کوششی دریغ نمی کرد. شهید عزیز بعد از مدتی ازدواج نموده که ثمره این ازدواج مبارک چهار دختر به نامهای آسیه، فاطمه، معصومه، و منصور و یک پسر به نام محمد می باشد تااینکه در حملات هوایی دشمنان به داخل کشور به درجه رفیع شهادت نائل گردید .


منبع:
پرونده فرهنگی شهدا،اداره اسناد انتشارات، هنری

ادامه مطلب + منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *