معرفی شهدای “هفدهم بهمن ماه” استان کرمان

استان کرمان در چنین روزی (هفدهم بهمن ماه)، ۱۰ شهید تقدیم انقلاب و اسلام کرده است.

نوید شاهد کرمان، زندگینامه ۱۰ شهید استان کرمان در سالگرد شهادتشان را با هم مرور می کنیم:

شهید غلامرضا آتش‌گوهری/ یکم ‌بهمن۱۳۳۲، در روستای جوپار از توابع شهرستان کرمان به دنیا آمد. پدرش حسین، شاغل ارتش بود و مادرش سکینه نام داشت. تاپایان مقطع ابتدایی درس خواند. سال ۱۳۵۹، ازدواج کرد و پس از آن سال ۱۳۶۲، مجدداً ازدواج نمود که حاصل این دو ازدواج سه پسر و یک دختر بود. به‌‌کار معلمی‌اشتغال داشت، به‌‌عنوان ‌بسیجی در جبهه حضور یافت. هفدهم بهمن ۱۳۶۵، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ‌شهادت رسید. مزار وی در گلزار شهدای کرمان واقع‌است.

شهید حسین النچری/ چهارم تیر ۱۳۴۲، در روستای زمان‌جوزم از توابع شهرستان‌شهربابک زاده شد. پدرش‌غلامرضا، کشاورز بود ومادرش زهرا نام‌داشت. تاچهارم ابتدایی تحصیل کرد، به‌عنوان‌سرباز ارتش به‌جبهه اعزام‌گردید. هفدهم بهمن۱۳۶۴، در خرمشهر براثر اصابت ترکش به پهلو، شهید شد. مزار وی در گلزار شهدای زمان شهربابک واقع است.

شهید عزیزالله چاهخو زاده/ یکم ‌فروردین ۱۳۴۱، در روستای ‌دشتاب از توابع‌ شهرستان بافت به دنیا آمد. پدرش احمد و مادرش ماه‌صنم نام داشت. تاپایان مقطع‌متوسطه درس‌خواند و دیپلم انسانی گرفت. به‌عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. هفدهم بهمن ۱۳۶۳، در ارتفاعات کله قندی سومار بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید. مزار وی در زادگاهش واقع است.

شهید ماشاءالله خسروی مشیزی/ یکم ‌‌خرداد۱۳۴۴، در شهرستان‌ بردسیر چشم به جهان گشود. پدرش‌ رمضان، کارگر شهرداری بود ومادرش بی‌بی‌نساء نام داشت. تا چهارم ابتدایی درس خواند. به عنوان سرباز ژاندامری به جبهه اعزام شد. هفدهم بهمن ۱۳۶۳، در اروندرود بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. مزار وی در زادگاهش واقع است.

شهید حسین رضایی یوسف آباد/ پانزدهم تیر ۱۳۴۲، در شهرستان رفسنجان به دنیا آمد. پدرش‌حسن، کشاورز بود و مادرش‌سکینه نام داشت. تا دوم‌متوسطه درس خواند، به عنوان سرباز ارتش به جبهه اعزام شد. هفدهم بهمن ۱۳۶۳، در سومار براثر اصابت‌گلوله‌شهید شد. مزار وی‌ درلاهیجان رفسنجان واقع است.

شهید سیدمحمود سادات حسینی/ ششم اردیبهشت ۱۳۳۹، در روستای احمد آباد گروه راین از توابع شهرستان کرمان به دنیا آمد. پدرش سید‌عباس، کشاورز بود و مادرش هاجر نام داشت. تا پایان مقطع متوسطه در رشته اقتصاد درس خواند و دیپلم گرفت. سال ۱۳۶۲، ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد. شاغل آموزش و پرورش بود، به عنوان بسیجی‌ در جبهه حضور یافت. هفدهم بهمن ۱۳۶۵، در فاو براثر اصابت‌ترکش به پا و سر، شهید شد. مزار وی در گلزار شهدای گروه راین کرمان واقع است. 

شهید محمد‌قاسم شهابی‌نژاد/ دهم اردیبهشت ۱۳۴۵، در روستای سیاهکوه از توابع شهرستان بافت به‌دنیا آمد. پدرش ذوالفعلی و مادرش ماه‌خانم نام‌داشت. تاپایان مقطع متوسطه درس خواند و دیپلم اقتصاد گرفت. به ‌عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. هفدهم بهمن ۱۳۶۴، در هورالعظیم بر اثر اصابت ترکش به پهلو، شهید شد. مزار وی در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

شهید محمدرضا شیرخان زاده/ هشتم‌اردیبهشت۱۳۴۲، در شهرستان‌تهران به دنیا آمد. پدرش‌علی، ارتشی بود و مادرش فرزان نام داشت. تا پایان‌مقطع‌کاردانی‌در رشته‌تجربی درس‌خواند. ازدواج کرد وصاحب یک پسر شد. شاغل ارتش بود، هفدهم بهمن ۱۳۶۳، در سومار بر اثر انفجار مین به شهادت رسید. مزار وی در گلزار شهدای شهرستان کرمان واقع است.

شهید اسحق کمالی/ یکم فروردین ۱۳۵۹، در روستای باغعلیشر از توابع شهرستان جیرفت به دنیا آمد. پدرش داراب، دامدار و کشاورز بود و مادرش بی‌بی نام داشت. تا پایان مقطع متوسطه در رشته انسانی درس خواند و دیپلم گرفت. سرباز نیروی انتظامی بود، هفدهم بهمن ۱۳۸۱، در محور عنبرآباد – جیرفت بر اثر سانحه تصادف هنگام ماموریت به شهادت رسید. مزار وی در گلزار شهدای جیرفت واقع است.

شهید نامدار معین‌الدینی/ پنجم‌خرداد‌۱۳۳۸، در شهرستان‌بردسیر چشم به جهان گشود. پدرش جواد و مادرش گل‌اندام نام داشت. تا پایان مقطع ابتدایی‌تحصیل کرد. سال۱۳۶۲، ازدواج نمود، به‌عنوان سرباز ارتش به‌جبهه اعزام شد. هفدهم بهمن۱۳۶۳، در سومار بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. مزار وی در بید خوان بردسیر واقع است. 

ادامه مطلب + منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *