مهمانی خصوصی با شهدا؛ شما هم دعوتید … همایش بزرگداشت شهید ابراهیم هادی و ۳۰۰ شهید همرزمش برگزار می‌شود

به گفته گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، دبیر ستاد برگزاری همایش یاد یاران آسمانی با اعلام این نیوز اعلام کرد: همزمان با ایام شهادت حضرت زهرای اطهر (س) و سالروز عملیات والفجر مقدماتی به همت گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی همزمان با سالروز عملیات والفجر مقدماتی همایش بزرگداشت شهید ابراهیم هادی، علمدار کانال کمیل و ۳۰۰ جوان شهید گردان‌های کمیل و حنظله با عنوان یاد یاران آسمانی درون تالار بزرگ وزارت کشور برگزار می‌شود.

محمدی اعلام کرد: درون این مراسم که با حضور جوانان و اقشار مختلف مردم برگزار می‌شود، سخنران برجسته جناب استاد رائفی‌پور درباره مسائل امروز جوانان کشور و رابطه با شهدا و همچنین رشادت‌های شهید هادی، علمدار کانال کمیل و شهدای گردان‌های کمیل و حنظله، شهدای مدافع حرم و رفاقت دوطرفه با این ستارگان آسمانی سخنرانی خواهد کرد و به نقش برجسته شهید هادی درون میان رزمندگان سایر کشورها، خواهد پرداخت.

وی افزود: همچنین برادر دلبریان، از راویان خوش‌ذوق دوران دفاع مقدس، به بیان رشادت‌ها، خاطرات دوران دفاع مقدس پرداخته و حماسه شهدای دو گردان کمیل و حنظله درون این پنج روز می‌پردازد.

دبیر ستاد برگزاری مراسم، اجرای نماهنگ معبر آسمانی توسط گروه محراب، اجرای تئاتر ابراهیم درون آتش، تقدیر از رشادت‌های مدافعین حرم، اکران یک فیلم سینمایی و مطرح دفاع مقدس درون انتهای مراسم را از دیگر نرم افزار‌های این یادواره اعلام کرد.

محمدی تأکید کرد، درون این همایش که همزمان با ایام شهادت مادر سادات حضرت زهرا (س) هم هست تلاش خواهیم کرد، به مدد حضرت زهرا (س) جمع بیشتری از جوانان را با این شهید بزرگوار آشنا کنیم تا درون تمسک و توسل به این قهرمانان همیشه زنده درون بحبوحه‌های زندگی، راه را گم نکرده و مسیر زندگی را با گام‌های استوارتری بردارند به همین سبب ما شعار ابراهیم هادی، هادی دل‌ها را برای این همایش گزینش کرده‌ایم.

وی اعلام کرد: گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی یک مجموعه کاملاً فرهنگی و مردمی هست و هیچ‌گونه وابستگی به ارگان‌های دولتی و غیردولتی ندارد و تمام هزینه‌ها نیز توسط دوست‌داران شهدا پرداخت می‌شود.

دبیر همایش ستاد بزرگداشت شهید ابراهیم هادی و۳۰۰ شهید گردان‌های کمیل و حنظله یکی از برجسته‌ترین مقاطع دوران دفاع مقدس، حماسه عاشورایی پنج روز مقاومت دو گردان از رشیدترین فرزندان این مرز و بوم هست که درون عملیات والفجر مقدماتی با خیانت منافقین درون محاصره دشمن تا دندان مسلح قرار گرفتند و بنابراین از پنج روز مقاومت، یکی یکی به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: یکی از مؤثرترین راه‌های مقابله با خودباختگی درون مقابل هجوم فرهنگ بیگانه، زنده نگه داشتن یاد شهدا، معرفی آنان به عنوان اسوه‌های عملی، برای جوانان عصر حاضر و دوستی و رفاقت دوسویه دائمی جوانان با شهدا هست.

دبیر همایش یاد یاران آسمانی تصریح کرد، بی‌شک تمامی شهدای گران‌قدر می‌توانند سرمشق‌های عملی و چراغ راه هدایت جوانان قرار گیرند، لکن وقایع مقاطعی از هشت سال دفاع مقدس و شهادت مظلومانه صدها نوجوان، درون نبردی عاشورایی و شباهت این به واقعه کربلا، دل هر جوان عاشقی را شیفته این جوانمردان می‌نماید.

محمدی خاطر نشان کرد، شهید ابراهیم هادی، پهلوانی شجاع، فرمانده‌ای دلاور، مداحی دلسوخته، استاد تهذیب نفس، شهیدی گمنام و علمدار کانال کمیل، آخرین شهیدی هست که بنابراین شهادت فرمانده گردان‌ها فرماندهی کانال را به عهده گرفته و از پنج روز محاصره درون کانال کمیل و شهادت تمامی یارانش، تنهای تنها با لبی عطشان به ملاقات خدا می‌رود.

وی افزود: این شهید با مجموعه خاطرات و زندگینامه خود درون کتاب «سلام بر ابراهیم» که ۱۲۵ بار درون قالب ۷۵۰ هزار نسخه کتاب تجدید چاپ شده هست، طی سال‌های اخیر توانسته به قلب صدها هزار جوان عاشق این مرز و بوم راه یافته، به عنوان اسوه ای عملی، درون زندگی آنان نقش‌آفرینی کند و شعار امسال همایش هم که ابراهیم هادی، هادی دل‌ها به همین دلیل گزینش شده هست. قابل ذکر هست این کتاب با تیراژ ذکر‌شده پرفروش‌ترین کتاب کشور درون حوزه دفاع مقدس هست.

محمدی تأکید کرد، کار بزرگ و ملی فقط با نهضت‌های مردمی ممکن هست اگر دستگاه فرهنگی می‌خواهد موفق باشد باید جریان سازی کند تا موج مردمی راه بیفتد و بدون اغراق شهید ابراهیم هادی به تنهایی به اندازه ده‌ها مجموعه کلان فرهنگی درون هدایت جوان‌ها تأثیر گزار بوده هست.

وی با اشاره به جایگاه شهادت و شهید درون فرهنگ ایران اسلامی اعلام کرد: ما به دنبال ایجاد یک طرح ملی برای مطرح‌شدن این قهرمانان ملی از میان دیگر قهرمانان خود هستیم، چراکه علاوه بر کرامت‌های بی‌شمار شهدا درون زندگی تمامی ما، شهید می‌تواند تا عمق ذهن و جان افراد نفوذ کند.

محمدی تصریح کرد: برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن، باید نهضت رفاقت با شهدا درون بین جوانان ایجاد شود. نمونه قابل مثال این نهضت با شعار رفاقت مقدمه شباهت، شباهت مقدمه مجاهدت، مجاهدت مسیر نیل به شهادت شهید ابراهیم هادی هست که می‌تواند اسوه کامل برای جوانان و نوجوانان باشد

به گفته وی درون سال‌های اخیر نیز بسیاری از مدافعین حرم و شهدای گران‌قدر این جهاد فراملی، با اقتدا به شهید ابراهیم هادی و تمسک به اخلاق و منش این شهید، حماسه‌های عاشورایی بی‌نظیری آفریده‌اند.

انتهای پیام/

ادامه مطلب + منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *