نگاهی کوتاه به زندگینامه «شهید کلبعلی آرتا» از شهدای بهمن ماه استان ایلام

به خاطر علاقه او به ائمه اطهار اسامی انها را فاطمه ، زهرا وعلی اصغر نام نهاد که هر دو دختر او قبل از شهادت پدر وپسرش هفت ماه بعد از شهادت ایشان به دنیا آمدند…

نوید شاهد ایلام

 

شهید کلبعلی آرتا در سال ۱۳۳۸ در روستای اما از توابع شهرستان ملکشاهی چشم به جهان گشود، تحصیلات ابتدایی خود را در روستای اما پشت سر نهاد با توجه به وضعیت بد اقتصادی به تحصیلات ابتدایی اکتفا و مدرسه را کنار گذاشت،  و به کار روی آورد با توجه به نبودن شغل مناسب در ایلام به شهرستان قم سفر کرد و در آنجا مشغول به کار شد در سال ۱۳۵۷ در سن هجده سالگی با دختر عمویش ازدواج نمود .
 حاصل این ازدواج که ۶سال بیشتر طول نکشید ۳فرزند بود که به خاطر علاقه او به ائمه اطهار اسامی انها را  فاطمه ، زهرا وعلی اصغر نام نهاد که هر دو دختر او قبل از شهادت پدر وپسرش هفت ماه بعد از شهادت ایشان به دنیا آمدند.
با وجود  اینکه ایشان از خدمت مقدس سربازی معاف شده بود برای ادای دین خود به انقلاب اسلامی برای نام نویسی در جبهه به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مراجعه ودر حال رفتن برای تحویل مدارک به سپاه پاسداران بود که در بین راه در حوالی سپاه پاسداران صبح روز بیست و پنجم بهمن ماه ۱۳۶۲  حدود ساعت ۹صبح بمباران هوایی شروع شد وایشان به درجه رفیع شهادت نایل آمدند. مزار این شهید گرانقدر در جوار امامزاده علی صالح (ع) قرار دارد.

 

منبع : اداره هنری، اسناد و انتشارات – معاونت فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام

ادامه مطلب + منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *