نگذارید اسلحه من بر زمین بماند

زندگینامه و صیت نامه «شهید علی عباس روحی» از شهدای ارتش

خواهران مهربانم و مادران عزیزم چون کوه مقاوم باشید و زینب وار در برابر مشکلات صبر و استقامت به خرج دهید و کاری نکنید که باعث شادی دشمنان گردد…

نوید شاهد ایلام

 

شهید یدالله نوری
نام پدر: علی
تاریخ تولد: ۱۳۴۲ 
محل شهادت: سومار
تاریخ شهادت: سی ام بهمن ماه ۱۳۶۳
مسئولیت:سرباز  تک تیرانداز
نحوه شهادت:براثر ترکش خمپاره

خلاصه ای از زندگینامه شهید:
شهید یدالله نوری
درسال ۱۳۴۲ در منطقه پهله زرین آباد از توابع شهرستان مرزی دهلران چشم به جهان گشود. و دوران کودکی را در زادگاهش سپری نمود.
با آغاز تجاوز ارتش بعث عراق به میهن اسلامی براساس احساس وظیفه و لبیک به ندای امام و مقتدایش ،حضرت امام خمینی (ره) بعنوان سرباز تک تیرانداز به لشکر ۲۱ حمزه ارتش جمهوری اسلامی پیوست و راهی جبهه های نبرد با خصم متجاوز شد.
پس از دلاوری ها و رشادت های درخشان در دفاع از میهن اسلامی  در  سی ام بهمن ماه ۱۳۶۳ در منطقه ی سومار براثر ترکش خمپاره به فیض شهادت نائل آمد.

فرازی از وصیت نامه
وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْیَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ شما را به تقوی سفارش می کنم چنانکه حضرت علی (ع) در آخرین لحظات زندگی خود می فرماید «اوصیکم به تقوی الله و نظم امرکم» شما را وصیت می کنم به فراموش نکردن امام و پیروی از تمام دستورات این رهبر عظیم الشان، به شما امت حزب الله می گویم نگذارید اسلحه من بر روی زمین بماند با شرکت خود در جبهه ها سنگرها را پر کنید و ندای امام را لبیک گویید.
شما ای پدر عزیز نتوانستم دین خودم را به شما ادا نمایم مرا ببخشید تا خدا مرا مورد عفو قرار دهد. خواهران مهربانم و مادران عزیزم چون کوه مقاوم باشید و زینب وار در برابر مشکلات صبر و استقامت به خرج دهید و کاری نکنید که باعث شادی دشمنان گردد.

 

وصیت نامه شهید علی عباس روحی

وصیت نامه شهید علی عباس روحی

وصیت نامه شهید علی عباس روحی

وصیت نامه شهید علی عباس روحی

وصیت نامه شهید علی عباس روحی

وصیت نامه شهید علی عباس روحی

 

منبع : اداره هنری، اسناد و انتشارات – معاونت فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام

ادامه مطلب + منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *