هدف از نام‌گذاری ٢٢ اسفند به نام روز شهید آشنایی بیشتر جامعه با شهدا هست

به گفته گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، نشست خبری اعلام نرم افزار‌های روز شهید با حضور علیرضا کریمیان رییس روابط عمومی بنیاد شهید و امور امور ایثارگران و جمعی از اصحاب وب سایت صبح امروز برگزار شد.

کریمیان درون نشست اعلام کرد: روز شهید به این دلیل نام گذاری شده که جامعه هر چه بیشتر با شهدا و ایثارگران آشنا شوند به خصوص که درون ماه اسفند شهدای بزرگی تقدیم اسلام شده اند.

بنابر اعلام کریمیان این نرم افزار‌ها که درون طول یک هفته انجام خواهد شد با مراسم کاشت نهال به نام شهیدان درون نقاط مختلف تهران و بقیه استان عصر روز سه شنبه آغاز می‌شود. 

وی افزود: تا کنون ١٠٠ هزار نهال به نام شهیدان کشورمان کاشته شده هست.

کریمیان ادامه داد: همچنین روز چهارشنبه جمعی از مسئولان بنیاد به عیادت خانواده شهدا که دربیمارستان ساسان، خاتم الانبیا(ص) و مصطفی خمینی بستری هستند، می روند و این عیادت نیز درون دیگر شهرها انجام خواهد شد.

رییس روابط عمومی بنیاد شهید تصریح کرد: روز  پنج شنبه آیین بزرگداشت روز شهید با تعویض پرچم و گلباران مزار شهدای بهشت زهرا و دیگر گلزار شهدا از پی گرفته خواهد شد.

کریمیان بیان کرد: حجت الاسلام شهیدی محلاتی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به همین مناسبت سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران خواهد و دیگر معاونین بنیاد درون نقاط دیگر کشور پیش از خطبه‌ها سخنرانی خواهند کرد.

وی اعلام کرد: عصر روز یکشنبه ٢٠ اسفند همایش بزرگداشت شهدای کارمند و تجلیل از خادمین شهدا و ایثارگران با حضور رییس بنیاد شهید برگزار خواهد شد که از ۶٠ خانواده درون تهران و ۴١ خانواده درون شهرستان ها تجلیل می‌شود.

رییس روابط عمومی بنیاد شهید اعلام کرد: روز دوشنبه اختتامیه جشنواره و نمایشگاه سرچشمه سرخ با تجلیل از ٩ نفر از برگزیدگان هنرمند شرکت کننده درون ۴ رشته با اهداء لوح تقدیر و تندیس و هدیه نقدی برگزار می شود.

وی اعلام کرد: روز ٢٢ اسفند که روز شهید هست پنجمین کنگره ملی روز بزرگداشت شهدا درون تهران با حضور حجت الاسلام شهیدی، رییس مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد که درون این مراسم ١٠ خانواده شهید دوران انقلاب، دفاع مقدس، ترور، هسته ای و شهدای مدافع حرم از سراسر کشور تجلیل می شوند.

کریمیان به انجام طرح سپاس اشاره کرد و اعلام کرد امسال پیش بینی کردیم از ٢٢ بهمن تا ٢٢ اسفند حداقل ٢٢ هزار دیدار با خانواده شهدا خواهیم داشت که سال گذشته مسئولان بنیاد به دیدار ۴٠ هزار خانواده شهید رفته اند و مشکلات این عزیزان را می شنوند و درون حد امکان درون پی رفع آنها خواهند بود. 

وی ادامه داد: با دقت به اینکه درون تمامی وزارت خانه ها یک معاون امور ایثارگران حضور دارد، با هماهنگی مسئولان وزارت خانه ها نیز به دیدار خانواده شهدا خواهند رفت.

کریمیان درون پایان اعلام کرد: یک نمایشگاه تصویر نیز درون مجلس شورای اسلامی برگزار می شود و از چهار نماینده که هر کدام یکی از افراد نزدیکشان به شهادت رسیده تجلیل می شود.

انتهای پیام/

ادامه مطلب + منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *