وضعیت آموزش دینی در مدارس فرانسه

کد خبر: ۱۰۸۸۷

۹۶/۱۲/۱۲ – ۱۰:۳۳ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرنگار مهر، روزنامه لاکروآ، موضوع حجاب اسلامی را به عنوان پرونده ویژه خود برگزیده و در این خصوص مقالات و مصاحبه هایی را منتشر کرده که بخش هایی از آن را روی سایت خود نیز قرار داده است. به نوشته این روزنامه موضوع حجاب اسلامی (در […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرنگار مهر، روزنامه لاکروآ، موضوع حجاب اسلامی را به عنوان پرونده ویژه خود برگزیده و در این خصوص مقالات و مصاحبه هایی را منتشر کرده که بخش هایی از آن را روی سایت خود نیز قرار داده است. به نوشته این روزنامه موضوع حجاب اسلامی (در فرانسه) امروز سبب بروز نظرات مختلف در جامعه مدنی و سیاسی شده است. امروزه موضوعی مانند داشتن حجاب اسلامی در محل کار یا فضاهای عمومی موضوعی حساس است که در خصوص آن نظرات و رفتارهای مختلفی به تناسب نوع کشور (اسلامی) ارائه می گردد.

در همین ارتباط لاکروآ مصاحبه ای با رئیس شورای عالی برنامه ریزی منتشر کرده و می نویسد: سعود ایدآ که ۲۹مارس درجلسه پرسش و پاسخ نمایندگان مجلس ملی حضور داشت در خصوص آموزش دینی در مدارس اظهار داشت: آموزش دینی در مدارس (فرانسه) بسیار دگماتیک است و به طور مثال مطالب بسیار تعجب برانگیزی را می تواند در مورد اصول دین اسلام خواند.

وی که در ۲۵ نوامبر گذشته به ریاست شورای عالی برنامه ریزی آموزشی منصوب گردیده، در این مصاحبه تصریح می کند که کتب درسی کنونی در حوزه دینی با واقعیات بیرونی منطبق نیست.

رئیس شورای عالی برنامه ریزی آموزشی ضمن پایبندی خود به اصل لائیسیته خواستار آن شد که دبیران آموزش های جدی لازم برای پاسخگویی به ابهامات طرح شده از سوی دانش آموزان برخوردار شوند.

وی که خود دارای دکتری فلسفه است اظهار داشت که آموزش اسلام در مدارس می تواند از طریق ادبیات، فلسفه و سایر حوزه ها صورت بگیرد و آنها را با فرهنگ و تمدن اسلامی آشنا ساخت و نیازی به آموزش محتوای دینی نیست.

انتهای پیام/

ادامه مطلب + منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *