ولادت حضرت علی (ع) در کعبه و شکاف کعبه

سلام
ضمن تشکر از کارشناس گرامی!
اگر امکان دارد به این شبهه پاسخ بدهند:


چند روزپیش برای شرکت درمجلس ختمی به مسجدی رفتم ، به احترام خانواده مصاب، مجبوربودم تا پایان مجلس حضورداشته باشم، طبق مرسوم اکثر مجالس ترحیم در ایران، آخوندی به منبر جلوس فرمود، و چون چیزی درچنته نداشت، موضوع تکراری تولد امام علی در کعبه و قصه هایی ازمعجزات دوران کودکی آن حضرت بیان کرد، وقتی قصه تولد امام در کعبه را توضیح میداد، گفت: " دیوارکعبه شکافت و فاطمه بنت اسد با بچه ای در آغوش، از درون کعبه بیرون آمد، هنوز هم بعد از ١۴٠٠ سال آثار آن شکاف و تَرَک را بر دیوار کعبه می توانیدببینید، آنهایی که به مکه می روند خوب دقت کنند در ضلع جنوبی …"
دعا کرد و از منبر فرودآمد، نزدیکش رفتم وگفتم : جناب شیخ، بعد از زمان تولد امام علی تا امروز، سه بار ساختمان کعبه ویران شده است و مجدداً بازسازی اش نمودند، بار اول، عبدالله زبیر در سال ۶۴ هجری آن را تخریب نموده و در همان سال آن را بازسازی کرده و حتی ابعاد اولیه آن را هم تغییرداده است،
بار دوم، حجاج بن یوسف به فرمان عبدالملک مروان ، در سال ٧۴ کعبه را برسر عبدالله زبیر ویران کرد( چون عبدالله در آن پناه گرفته بود) و مجدداً در سال بعد بازسازی اش کردند؛
بارسوم، درسال١٠٣٩ هجری به علت باران سیل آسایی که در مکه آمد و ارتفاع آب تا بیشتراز دومتر دیوارکعبه را فراگرفت، بخش زیادی از کعبه ریزش نمود، به دستور سلطان مرادچهارم( پادشاه عثمانی) مابقی را هم تخریب و یک بنای مستحکم و جدیدی ساختند که تا امروز همچنان استوارمانده است، پرسیدم جناب شیخ، خانه ای که بعد از آن تاریخ ، سه بار دیگر تخریب و بازسازی شده و حتی نوع مصالح آن هم تغییر کرده است، آن شکاف و تَرَک چطور همچنان باقی مانده که شما آدرس به مردم می دهید؟!!
میدانید درپاسخم چه جمله ای گفت؟ پاسخ داد : آقای شهسواری، مگرچندنفرمثل شما در این مجلس هستند و این اطلاعاتی که شما دارید را دارند؟ !! ما باید با این قصه ها علاقه مردم به امام علی و ولایت را حفظ کنیم!! گفتم با دروغ گفتن می خواهید امام علی را بزرگ نشان دهید؟ شماخودت آن شکاف را دیدی که به مردم آدرس می دهید؟ !! لبخندی زد و گفت: سخت نگیر استاد، .
معلومم شد من را می شناسد؛ …
احساس کردم بعضی ازاین آقایان، وقتی بالای منبر قرارمی میگیرند همه مردم را بیسواد و نادان می پندارند، چون به این باور هستند که مردم همانندگوسفندانند وعلما به منزله چوپان ….

با تشکر از زحمات شما @};-

منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *