پرواز ۱۶ کبوتر خونین بال دوران دفاع مقدس در آسمان کرمان

پیکر مطهر ۱۶ شهید گمنام روز شنبه ۲۸ بهمن ماه وارد فرودگاه کرمان شده و بعد از مراسم استقبال، پیکر مطهر شهدا به سمت معراج شهدای کرمان مشایعت خودرویی می‌شوند.

نوید شاهد کرمان، پیکر مطهر شهدای گمنام ساعت ۹ روز شنبه ۲۸ بهمن ماه وارد فرودگاه کرمان شده و بعد از مراسم استقبال پیکر مطهر شهدا به سمت معراج شهدای کرمان مشایعت خودرویی می‌شوند و تا روز ۲۹ بهمن ماه در معراج شهدای کرمان حضور دارند.

پیکرهای مطهر این شهدای بزرگوار درشهرهای خرسند، جوزم و خاتون آباد از توابع شهرستان شهربابک، شهرهای نجف شهر و زید آباد از توابع شهرستان سیرجان و شهر گلشن از توابع شهرستان انار تشیع و تدفین خواهند شد.

پیکر مطهر یک شهید در دانشگاه‌ آزاداسلامی شهر بابک، پیکر مطهر دو شهید بزرگوار در دانشگاه آزاد اسلامی رفسنجان و یک شهید در دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان انار تشییع و خاکسپاری خواهند شد.

پیکرهای مطهر ۲شهید شهر خرسند ۲۸ و ۱۹ ساله که مربوط به عملیات رمضان و کربلای ۶ و دو شهید در جوزم تشییع و تدفین خواهند شد، مربوط به عملیات رمضان و کربلای ۶ که به ترتیب ۲۹ و ۲۵ سال سن دارند.

یکی از ۲ شهیدی که در شهر خاتون آباد شهر بابک دفن می شوند، ۲۶ ساله و در عملیات رمضان به شهادت رسیده و شهید دیگر ۲۴ ساله در تک دشمن در منطقه فاو شهید شده است.

پیکرهای مطهر دو شهید بزرگوار نجف شهر سیرجان که متعلق به عملیات رمضان و ۲۳ سال سن دارد و شهید دیگر مربوط به عملیات کربلای ۴ و ۲۸ سال سن دارد.

دو شهید بزرگوار در زیدآباد سیرجان که یک شهید درمنطقه سومار به شهادت رسیده و ۲۳ سال سن دارد و شهید دیگر متعلق به عملیات خیبر که ۲۵ ساله است.

مشخصات دوشهید گمنامی که قرار است در شهر گلشن از توابع شهرستان انار دفن شوند مربوط عملیات خیبر که در منطقه مجنون به شهادت رسیده و ۲۴ سال سن دارد و شهید دیگر مربوط به منطقه زبیدات و ۱۸ سال سن دارد.

دو شهید بزرگواری که در دانشگاه آزاد اسلامی رفسنجان تشیع و تدفین خواهند شد یک شهید مربوط به عملیات کربلای ۶ و ۱۸ سال سن دارد و شهید دیگر مربوط به عملیات رمضان و ۲۳ ساله است.

پیکر مطهر شهید بزرگواری که قرار است در دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان انار تدفین و خاکسپاری شود مربوط به عملیات والفجر ۱ و ۱۸ سال سن دارد و در منطقه فکه به شهادت رسیده است.

صبح روز ۲۹ بهمن ماه پیکر مطهر ۱۴ شهید بزرگوار به سمت شهرستان شهربابک و دو شهید به سمت رفسنجان انتقال داده می‌شود که مراسم وداع با شهدا بعد از نماز مغرب و عشاء همان روز به صورت همزمان در این دو شهرستان برگزار خواهد شد.

تشییع و تدفین شهدا در دانشگاه‌های انار، شهر بابک و رفسنجان روز دوشنبه ۳۰ بهمن ماه انجام می‌شود و روز سه‌شنبه یکم اسفند ماه همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، پیکر دیگر شهدا در ۹ شهر تشییع و خاکسپاری می‌شوند.

لازم به ذکر است، تعداد شهدای گمنام تدفین شده در استان کرمان تاکنون در ۸۵ مکان ۲۴۸ شهید است و با ورود ۱۶ شهید گمنام به استان تعداد این مکان ها به ۹۴ و تعداد شهدا به ۲۶۴ شهید می‌شود.

ادامه مطلب + منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *