پشتیبان ولایت فقیه باشید، مروری بر زندگینامه و وصیت نامه «پاسدار شهید علی عباس روحی»

با آغاز تجاوز ارتش بعث عراق به میهن اسلامی براساس احساس وظیفه و لبیک به ندای امام و مقتدایش ، حضرت امام خمینی (ره) ، به عضویت بسیج درآمد و روانه ی جبهه های نبرد حق علیه باطل گردید…

نوید شاهد ایلام

 

شهید علی عباس روحی
تاریخ تولد: ۱۳۳۵                                                                   
نام پدر:صیدعباس
تاریخ شهادت:  سی ام بهمن ماه ۱۳۶۲
محل شهادت: چنگوله
نحوه شهادت: گلوله مستقیم
مسئولیت: بسیجی

خلاصه ای از زندگینامه شهید:
شهید  علی عباس روحی در سال ۱۳۳۵ درخانواده ای مذهبی در شهرستان دهلران، دیده به جهان گشود. از همان کودکی همواره دوشادوش اعضای خانواده در تامین معاش، خانواده  را یاری می نمود .
با آغاز تجاوز ارتش بعث عراق به میهن اسلامی براساس احساس وظیفه و لبیک به ندای امام و مقتدایش ، حضرت امام خمینی (ره) ، به عضویت بسیج درآمد و روانه ی جبهه های نبرد حق علیه باطل گردید .
پس از دلاوری ها و رشادت های درخشان در دفاع از میهن اسلامی به عنوان نیروی بسیجی درعملیات های مختلفی همراه گردان ۵۰۵ محرم، ازجمله جبهه مهران شرکت نمود. سرانجام در عملیات والفجر۵  در سیم بهمن ماه ۱۳۶۲  درکربلای مهران(چنگوله ) همراه تعدادی ازنزدیکترین دوستانش، به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

فرازی از وصیت نامه
مادرجان ما قافله ای هستیم که یکی پس ازدیگری باید از این دنـیـا بسوی آخـــرت حرکت کنیم الحمدالله و شـــکر که چـنـین مـــادرهایی این رشــته ها را گرفته اند و فــــرزند خود را در راه اســـلام فدا می کنند.
نگذارید امام امت تنها بماند و همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی به این مملکت نرسد.

 

 

منبع : اداره هنری، اسناد و انتشارات – معاونت فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام

ادامه مطلب + منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *