کرامات شهیدان؛(۵۸) گرمی بوسه رسول خدا

سه شب قبل ازشهادت، خوابی دیدند. آخرین شب جمعه بود. با شوق از خواب بلند شدند. پرسیدم:
چه شده؟ گفتند: الان درخواب دیدم من و آقای خمینی بر گرد خانه کعبه مشغول طواف هستیم که…

کرامات شهیدان؛(58) گرمی بوسه رسول خدا

نوید شاهد، آقای مطهری همیشه مهربان بودند، ولی این اواخر خیلی مهربان تر شده بودند. ایشان وقتی خیلی ناراحت و دچار مشکل بزرگی می شد، اغلب حضرت رسول اکرم (ص) را به خواب می دید و خود حضرت مشکل ایشان را حل می کردند.
سه شب قبل ازشهادت، خوابی دیدند. آخرین شب جمعه بود. با شوق از خواب بلند شدند. پرسیدم:
چه شده؟ گفتند: الان درخواب دیدم من و آقای خمینی بر گرد خانه کعبه مشغول طواف هستیم که ناگهان متوجه شدم حضرت رسول (ص) به سرعت به من نزدیک می شوند. همین طور که حضرت نزدیک می شدند، برای اینکه به آقای خمینی بی احترامی نکرده باشم، خودم را کنار کشیدم و به آقای خمینی اشاره کردم و گفتم:  « یا رسول الله! آقا از اولاد شمایند». حضرت رسول (ص) به آقای خمینی نزدیک شده و با ایشان روبوسی کردند و سپس به من نزدیک شدند و با من روبوسی کردند. بعد لب هایشان را بر روی لب های من گذاشتند و دیگر برنداشتند.  از شدت شعف حالتی به من دست داد که از خواب پریدم، به طوری که هنوز داغی لب های حوت رسول )ص( را روی لب هایم حس می کنم. بعد، ایشان کمی سکوت کردند و گفتند: من مطمئنم به زودی اتفاق مهمی برای من رخ میدهد. من گفتم : ان شاء الله حضرت رسول (ص) گفته ها و نوشته های شما را تایید کرده است.

____________________________________

آیت الله شهید مرتضی مطهری در سال ۱۲۹۹ هجری شمسی در فریمان خراسان در خانواده ای مذهبی متولد شد. پدر او حاج شیخ محمد حسین مطهری عالم دینی و مورد احترام مردم بود که پس از پایان تحصیلات خود در نجف و عربستان و مصر به فریمان بازگشته بود. شهید مطهری تحصیلات ابتدایی خود را در مکتب خانه فریمان آغاز کرد و در سال ۱۳۱۱ به شوق تحصیل به مشهد مهاجرت نمود و مقدمات علوم اسلامی را در رشته های منطق، حقوق و فلسفه فراگرفت. در سال ۱۳۱۶ به قم عزیمت کرد و در درس بزرگان حوزه از جمله سید محمد محقق داماد، آیت الله سید محمد حجت و آیت الله صدر حاضر شد.  در سال ۱۳۱۹ به حلقه درس امام خمینی راه یافت و ۱۲ سال از محضر ایشان در زمینه عرفان و فلسفه بهره جست. در سال ۱۳۲۹ در محضر آیت الله علامه طباطبایی حضور یافت و علاوه بر درس عمومی درس تخصصی ایشان را هم درک کرد.
در سال ۱۳۳۱ به تهران مهاجرت و در مدرسه مروی به تدریس مشغول گردید و از این دوران شروع به نوشتن مقالات و کتب متعددی نمود. در سال ۱۳۳۴ دانشگاه تهران از وی برای تدریس درس فلسفه و حکمت اسلامی دعوت کرد که ۲۲ سال در سمت استادی در دانشکده الهیات این دانشگاه فعالیت و سرپرستی گروه فلسفه و حکمت  اسلامی را عهده دار بود. وی در آغاز مبارزات امام خمینی در سال ۱۳۴۲ نقش ویژه ای را ایفا نمود و به همراه عده ای از روحانیون تهران توسط ساواک بازداشت گردید که ۴۳ روز در زندان بود. با تشکیل جامعه روحانیت مبارز در سال ۱۳۴۳ به عضویت آن درآمد و با امام خمینی مکاتباتی داشت و یک بار نیز با امام در عراق دیدار کرد. پس از مهاجرت امام به پاریس نیز به زیارت ایشان رفت و دستورهایی از امام درباره نحوه ادامه مبارزه دریافت نمود. سرانجام منافقین گروه فرقان در ۱۱ اردیبهشت ۱۳۵۸ وی را که عضو برجسته شورای انقلاب بود و از جلسه ای به منزل بازمی گشت در خیابان ایران به شهادت رساندند.

راوی: همسر شهید مطهری، پاره ای از خورشید؛ ص ۱۰۵ و ۱۰۶
منبع: لحظه های آسمانی کرامات شهیدان(جلد دوم)، غلامعلی رجائی ۱۳۸۹
نشر: شاهد

ادامه مطلب + منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *