یادواره شهدای گردان ۵۰۵ محرم برگزار شد

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام گردان ۵۰۵ محرم را مایه افتخار و سند هویت افتخار امیز دهلران و استان ایلام ذکر کرد و گفت: خاطره پایمردی دلاوران این گردان هیچگاه فراموش نخواهد شد…

به گزارش نوید شاهد ایلام به نقل از خبرگزاری ایرنا سردار سید صادق حسینی روز سه شنبه در یادواره شهدای ۵۰۵ محرم که با حضور سخنگوی سپاه و خانواده شهید امینیان در دهلران برگزار شد اظهار کرد: حماسه آفرینی رزمندگان و شهدای این گردان به عنوان برگ زرین تاریخ دفاع مقدس مایه مباهات استان ایلام بوده و همواره در تاریخ افتخارهای این سرزمین ثبت هستند.
وی با اشاره به شرکت این گردان در بیشترین عملیات های حساس دوران دفاع مقدس افزود: شرکت در ۹ عملیات آفندی و ۳ عملیات پدافندی از افتخارات گردان ۵۰۵ محرم است.
فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام با اشاره به ۱۱۷ شهید والا مقام این گردان از ایلام ، تهران، کاشان و مشهد گفت: شهدا با نثار جان خود از مرزها دفاع و موجب شکست دشمن شدند و امروز وظیفه ما دفاع از انقلاب و ارزش ها و حمایت از ولایت است که مردم بخوبی این مهم را در صحنه های مختلف نشان داده اند.
سردار حسینی افزود: مشکلات هیچگاه باعث نمی شود مردم از انقلاب و ارزش ها دست بردارند و مردم در طول این ۴۰ سال در دفاع از انقلاب و ارزش ها و ولایت سنگ تمام گذاشته و این را ثبت و ضبط کرده اند.
یادواره شهدای گردان ۵۰۵ محرم با حضور رمضان شریف سخنگوی سپاه و خانواده شهید امینیان فرمانده این گردان ،مسئولان محلی و اقشار مختلف مردم به خصوص خانواده های معظم شهدا و رزمندگان این گردان در پارک شقایق شهر دهلران برگزار شد.
گردان ۵۰۵ محرم دهلران از جمله واحدهای نقش آفرین تاریخ دفاع مقدس است که در عملیات های متعدد و مهمی چون عملیات‌های کربلای ۴، فتح المبین، والفجر ۳ و والفجر ۵ شرکت داشته و در آزادسازی مناطق مهمی از خاک کشورمان نقش ایفا کرده است.
این گردان افزون بر حضور رزمندگانی از مناطق مختلف کشور شاهد اعضایی از رزمندگان خارج از کشور بود به نوعی یک گردان بین‌الملل محسوب می شد از جمله آنکه هم اکنون در بین شهدای این گردان اسامی رزمندگانی از کشورهای افغانستان و عراق نیز دیده می شود.

 

مروری بر زندگینامه شهید عبدالصالح امینیان فرمانده گردان ۵۰۵ محرم دهلران
تاریخ تولد: ۱۳۳۸                                                                   
محل شهادت: مهران
تاریخ شهادت: خرداد ماه ۱۳۶۲                   
مسئولیت : فرمانده سپاه دهلران
نحوه شهادت: گلوله مستقیم دشمن
شهید عبدالصالح امینیان درسال ۱۳۳۸ در مشهد مقدس در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود. تحصیلاتش را در رشته برق در هنرستان صنعتی مشهد تا اخذ دیپلم متوسطه ادامه داد. در ایام مبارزات علیه دولت ستمشاهی حتی شبها هم دست از مبارزه برنداشت و با پخش اعلامیه و اطلاعیه های حضرت امام (ره) و نوشتن شعار برروی دیوار به شکوفا شدن انقلاب اسلامی کمک نمود. ساواک چندین بارها وی را دستگیر کرده و پس از  شکنجه بسیار او را آزاد کردند.
با آغاز تجاوز ارتش بعث عراق به میهن اسلامی براساس احساس وظیفه و لبیک به ندای امام و مقتدایش ، حضرت امام خمینی (ره) ،در مسجد محل (ابوذر) ثبت نام کرد و پس از گذراندن دوره آموزش نظامی در مراکز آموزش سپاه روانه ی جبهه های نبرد حق علیه باطل شدو در هفتم مهرماه ۵۹  به استان ایلام اعزام گردید. در فروردین ماه ۶۰ به  سپاه دهلران  پیوست و به دلیل لیاقت و کاردانی به فرماندهی سپاه دهلران منصوب شد وی در مناطق عملیاتی : سومار ، میمک ، مهران ، گیلانغرب ، کانی سخت ، شور شیرین ، موسیان و دهلران دلاوریهای بسیاری از خود نشان داد پس از دلاوری ها و رشادت های درخشان در دفاع از میهن اسلامی سرانجام در خرداد ماه ۱۳۶۲در عملیات والفجر۳در کربلای مهران به درجه رفیع  شهادت نائل شد.

فرازی از وصیت نامه شهید
خدایا تو می دانی که من در این راه قدم گذاشته ام فقط و فقط هدف خواست و رضای تو بوده و بس. خدایا این شهادت را از من قبول کن و مرا درکنار شهدای راه حسین(ع)و راه کربلا قراربده.

ادامه مطلب + منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *