۱۴ فروردین سالروز شهادت سه شهید کرمانشاهی گرامی باد

۱۴ فروردین سالروز شهادت سه شهید کرمانشاهی شهید اکبر فتاحی، شهید جهانگیر فریدونی، شهید صیاد فریدونی گرامی باد.

14 فروردین سالروز شهادت سه شهید کرمانشاهی گرامی باد
به گزارش نوید شاهد کرمانشاه؛ شهادت از واژه‌های مقدس الهی است و برای عروج انسان‌های بزرگی به کار برده می‌شود که به مفهوم ارزشمند آن در جهان پی بردند و جهاد در راه‌ اسلام و آرمان‌های انقلاب را از وظایف دینی خود دانستند.
“شهید” در لغت به معنی حاظر، ناظر و… به افرادی که براساس حجت شرعی قطره‌های وجودشان را به اقیانوس بیکران عالم عرفانی شهود پیوند زدند، تعبیر می‌شود که لذت این نوع زندگی جاودانه را فقط آنان که راه به چشمه مقصود و منبع وحی الهی و آسمانی برده اند، می‌دانند.
شهیدان در راه خدا و برای سعادت جامعه جان خود را فدا کردند و هرچند پاداش اصلی خود را از خداوند بلند مرتبه دریافت می‌کنند، اما بنا بر حکم عقل، جوامع نیز به لحاظ حقی که شهیدان بر گردن آنان دارند، مدیون خون شهدا هستند و باید در این راستا با همه وجود دِین خود را در قبال شهدای معظم ایفا کنند.

14 فروردین سالروز شهادت سه شهید کرمانشاهی گرامی باد
 *شهید اکبر فتاحی
 شهید اکبر فتاحی در سال ۱۳۵۴ در شهرستان گیلانغرب در خانواده متدین به دنیا آمد تنها فرزند ذکور خانواده بود تا زمان شهادت در روستای گور سفید مشغول به تحصیل بود. فردی راستگو و با قلبی صاف و پاک و خوش اخلاق بود همیشه با دوستان و آشنایان رابطه نزدیک و پر مهر و محبتی داشتند و به همه احترام می گذاشتند. سرانجام در تاریخ ۱۴ فروردین ۱۳۶۷ در سن ۱۳ سالگی در روستای گور سفید توسط مین بعثیان به شهادت رسید.

14 فروردین سالروز شهادت سه شهید کرمانشاهی گرامی باد
*شهید جهانگیر فریدونی
شهید جهانگیر فریدونی در خانواده ای مذهبی و شهید پرور چشم به جهان گشود، دوران تحصیلی ابتدایی و نیمی از دوران راهنمایی را با موفقیت گذراند قبل از شهادت نامبرده چند تن از عموها و بستگانش به درجه شهادت رسیده بود. شهید فریدونی دارای اخلاقی خوب و شایسته بودو در عین حال ورزش را دوست داشت. وی  در تاریخ ۱۴ فروردین همراه چهار نفر از هم سن و سالان خود در اثر انفجار گلوله خمپاره ی به جا مانده از دشمن به شهادت رسید.

14 فروردین سالروز شهادت سه شهید کرمانشاهی گرامی باد
*شهید صیاد فریدونی
شهید صیاد فریدونی در حالی به شهادت رسید که پدرش در سال ۱۳۵۹ به درجه شهادت رسیده بود و دوران ابتدایی و دوسال از راهنمایی را با موفقیت سپری نمود. وی دانش آموزی با اخلاق و درس خوان بود و در انجام کارهای خوب با آنکه سن و سال کمی داشت کوشا بودند. شهید فریدونی چهارده روز از عید نوروز گذشته به همراه دو پس عمو و چند نفر دیگر از هم سن و سالانش در سال ۱۳۶۷ در اثر انفجار خمپاره ی به جا مانده از دشمن به شهادت رسید.

ادامه مطلب + منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *