۱۶ اسفندماه مدیون خون سه شهید یزدی هستیم

نوید شاهد یزد:امروزمان را مدیون خون پاک چهار ستاره از شهدای ۱۶ اسفندماه یزد به همراه زندگی نامه هستیم

به گزارش نوید شاهد از یزد : هدف از انتشار آلبوم روزانه و روز شمار شهدای استان، به همراه زندگی نامه آشنایی بیشتر مردم این خطه با شهدای هر روز است.با ذکر صلوات روح بلند امام خمینی (ره)، شهدای هشت سال دفاع مقدس به خصوص شهدای امروز استان را شاد کنیم.

16 اسفندماه مدیون خون سه شهید یزدی هستیم

۱- شهید اکبر کرمی خشک آباد در هفتم مرداد ۱۳۴۷، در شهرستان مشهد به دنیا آمد. پدرش غلامحسین، کارگر کارخانه بود و مادرش فاطمه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کارگر و راننده لودر بود. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. شانزدهم اسفند ۱۳۶۲، با سمت راننده لودر در جفیر بر اثر اصابت ترکش به کمر، شهید شد. مزار او در امامزاده سیدنصرالله شهرستان یزد واقع است.
۲- شهید جواد سبیلی در ۲۱ مرداد ۱۳۳۹، در شهرستان یزد به دنیا آمد. پدرش رضا، کارگر کارخانه بود و مادرش سکینه نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. در و پنجره ساز بود. سال ۱۳۶۰ ازدواج کرد و صاحب دو دختر شد. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. شانزدهم اسفند ۱۳۶۲، با سمت نیروی واحد ادوات در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش به کتف، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای خلدبرین زادگاهش واقع است.
۳-شهید مهدی قیامت در دوازدهم دی ۱۳۴۳، در شهرستان یزد به دنیا آمد. پدرش میرزاقاسم، نساج بود و مادرش رباب نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. کارگر کارخانه بافندگی بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. شانزدهم اسفند ۱۳۶۰، با سمت تک‌تیرانداز در شیب‌نیسان دزفول بر اثر اصابت ترکش به پهلو، شهید شد. پیکر وی را در گلزار شهدای خلدبرین زادگاهش به خاک سپردند. او را حمید نیز می نامیدند.
منبع: مرکز امور اسناد و ایثارگران یزد

ادامه مطلب + منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *